Wpis z mikrobloga

#zalesie #pracbaza #scam ##!$%@? #korposwiat
W nawiązaniu do tego wpisu https://wykop.pl/wpis/74583923/zalesie-#!$%@?-pracbaza-takie-pytanie-bo-zapisa
Już wiem co jest scamem, akurat fart że wyszło na jaw dzisiaj.
Do rzeczy, baba na stronie dla freelancerów zaprosiła mnie do współpracy gdzie codziennie pod różnymi kanałami na #youtube #instagram #tiktok miałem zostawiać suba i ewentualnie komentarz - ogólnie 10 akcji dziennie - 15-20 min roboty - dostawałem za to 25$ przelew na revoluta co dziennie przez 9 dni.

Akcja mi się wydawała legitna bo wszystkie te kanały to były kanały typu tesla, adidas, nikon, kfc itp.
Ale właśnie baba napisała po zarobionych przezemnie 250$ i przelanych mi na #revolut że żeby dostawać zlecenia i więcej zleceń teraz 40$ za dzień, "korporacja" musi mnie zweryfikować i na podany numer konta mam przelać 400$. No i ze zostanie mi ta kwota zwrocona, ewentualne potraca mi 5% z tego za ruch ksiegowy i wyrobienie jakis papierow xD

Także dzięki za jakiegoś tysiaka smoluchy.
Fajnie się bawiłem.

Nie powiem, że najłatwiej zarobione pieniądze w moim życiu.

Dlaczego uważam że to SCAM, bo babie napisałem że rezygnuje z współpracy i nie przeleje im tych 400$, to zwyzywała mnie od psów i dziwek.

Ciekawe ile ludzi dało się na to nabrać xD
  • 5
  • Odpowiedz
@kodecss: Nie chce cię martwić, ale te 250$ wysłali ci ludzie, którzy zostali zmanipulowani przez oszustów do wysłania kwoty weryfikacyjnej na twoje konto, więc w razie zgłoszenia ofiary straciły pieniądze po wysłaniu ich do ciebie, chociaż nie wiem czy taka kwotą będą sobie zawracać głowę. Akurat ostatnio miałem to samo ale z polubieniem filmów na YouTube o Polsce, gdzie musiałem wysłać screenshota. Mogłeś dostać więcej hajsu jeśli wysłałeś im pieniądze
  • Odpowiedz