Wpis z mikrobloga

Całe życie cisnę fantasy na zmianę z sf, a po kilku latach słuchania podcastow kryminalnych dojrzałem do chęci spróbowania czegoś z kryminału.

Czego bym oczekiwał: sensownej i w miarę skondensowanej historii, jakichś takich zwrotów akcji, żebym czuł się zaskoczony. Najlepiej jak najmniej akcji w stylu strzelanin i poscigow, a więcej tajemnicy. I żeby historia była kompletna w jednej książce, tj. może być cześć serii, byle dana opowieść się zamykała.

Doświadczenia nie mam w zasadzie żadnego, chyba raz słuchałem jakiegoś audiobooka z tego jakiegoś cyklu skandynawskiego (czy jak mu tam) i nie podobało mi się specjalnie.

Proszę o propozycje.

#ksiazki
  • 15
@EnderWiggin @Rasteris wiedziałem że się te dwie pojawią. Panowie, ja nie żyję pod kamieniem w jaskini i generalnie te historie znam z popkultury i filmowych adaptacji więc nic mnie tam pewnie nie zaskoczy. A fanem gatunku pewnie nie zostanę, więc edukacja z zakresu klasyki literatury nie jest mi potrzebna.
@ryhu: obecnie to większosć kryminałów jest porypana, Krajewski to w zasadzie pływanie w ściekach, podobnie kryminały skandynawskie. Więcej rozterek psychologicznych niż pracy detektywistycznej.
Możesz próbować sięgnąć po kryminały milicyjne. Było tego od cholery. Niektóre specyficzne ze względu na wciskanie ideologii komunistycznej, ale za to ciekawostki o życiu codziennym w PRL. Wybijało się troje autorów Kłodzińska (czasami mocno jechała ideologią), Edigey, Zeydler-Zborowski.
Nie widzę. Mogłeś podać więcej detali =]

Panowie, ja nie żyję pod kamieniem w jaskini i generalnie te historie znam z popkultury i filmowych adaptacji więc nic mnie tam pewnie nie zaskoczy. A fanem gatunku pewnie nie zostanę, więc edukacja z zakresu klasyki literatury nie jest mi potrzebna.


Ehh... A nie wystarczyłoby powiedzieć - "dzięki, znam?"

To nie elektroda :D
Ehh... A nie wystarczyłoby powiedzieć - "dzięki, znam?"


To nie elektroda :D


@EnderWiggin: lol, a to nie właśnie "dzięki znam" wieje elektrodą? Czyli styl "#!$%@? i elo"? A mi się chciało i starałem się wytłumaczyć o co mi chodzi.