Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wykopkowych ekspertów do geopolityki. W sumie to się zastanawiam czy bez wsparcia militarnego Iranu (drony, rakiety) czy Korei Północnej (pociski i amunicja), oraz ekonomiczna państw centralnoazjatyckich (pomoc przy omijaniu sankcji), oraz Chin (zwiększenie handlu, wysyłanie potrzebnej technologi, skupowanie gazu i ropy) rosja byłaby wstanie nadal prowadzić tą wojnę.

#wojna #ekonomia #rosja #chiny #ukraina #geopolityka #pytanie
Al-3_x - Mam pytanie do wykopkowych ekspertów do geopolityki. W sumie to się zastanaw...

źródło: deedw

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Podobno ruscy produkują od niedawna bardzo dużo dronów, ja jestem ciekawy jaka część z nich pochodzi prosto z Chin.
@Al-3_x:

@Stabilizator to nawet nie jest prawdziwa pomoc zachodu a bardziej coś w rodzaju wojskowej misji humanitarnej, gdzie ostatnio gros pomocy to OPLOT i ammunicja do patriotów.
Tu bardziej pomogły kraje wschodniej flanki NATO opróżniając magazyny z radzieckiego sprzętu, zachód za dużo sprzętu typowo wojskowego to jednak nie dał.
No
  • Odpowiedz
@Al-3_x: A czy Ukraina bez wsparcia zachodu, tysięcy ton przesyłanej broni, miliardów dolarów wsparcia byłaby w stanie dalej toczyć wojnę?
  • Odpowiedz
Bo mają społeczeństwa quasi pacyfistyczne z wybrednymi, chimerycznymi wyborcami,
takie Niemcy z gospodarką 2x większą niż ruska i gigantyczną bazą przemysłową stać na o wiele więcej niż wysłanie sprzętu OPLOT, gepardów z czasów DDR i leopardów 1 z magazynów głębokiej rezerwy.
Po co mają się zbroić, kiedy myślą że USA ich obroni, a z ruskimi da się dogadać.

@Stabilizator:
  • Odpowiedz
@Al-3_x: pewnie tak ale raczej gorzej by przędła, najważniejsze jest to omijanie sankcji tu można dyskutować ale raczej bez Irańskich dronów by sobie poradzili
  • Odpowiedz