Wpis z mikrobloga

@brudne_skarpety Przy WZJG ja miałem dosyć sporo tej krwi plus śluz. Znajomi przy Crohnie mieli z kolei dość mocne boleści, ale bez lekarza i badań tego nie stwierdzisz, bo każdy jest inny.
To pewnie trochę potrwa, więc ogarnij sobie dietę ubogoresztkową. Mleko na tego typu dolegliwości jest jedną z gorszych rzeczy. Jak musisz to spróbuj sobie jogurt, kefir lub jakiś twarożek. Zero ostrych, tłustych i wzdymajacych potraw/składników. Błonnik to zło. A
  • Odpowiedz
@Najmilszy_Maf1oso: o to może jednak to alergia, bo właśnie błonnik albo ostre i tłuste mi w ogóle nie szkodzi, efekty są tylko od nabiału, cebuli i mięsa wołowego i wszystkich rzeczy z serwatką w proszku itp, ale badania za tydzień może się uda zrobić to się wyjaśni, oby tą alergię wykryli tylko a nie crohna czy wzjg
  • Odpowiedz
@RylSilesia Tak. Po pierwszym zaostrzeniu wychodziłem tak naprawdę rok, ale później już było lepiej. Kolejne 2-3 zaostrzenia miałem mniej więcej co rok, ale teraz od 3 lat kompletny spokój. Dieta i leki to jedno, ale tryb życia robi swoje. Grunt to wychillować, unikać stresu i wziąć się ostro za sport. Ruch bardzo pomaga.
  • Odpowiedz