Wpis z mikrobloga

Mam komunikat do wszystkich PiSiorów i Konfiarzy broniących rozprzedawania Orlenu/Lotosu przez Obajtka.
wywiad z p. Tomaszem Juroszek na FXMAG (od poniedziałku trzeci największy akcjonariusz #unimot i zarazem ktoś z TOP10 najbogatszych w Polsce.)

Wykręcił Pan wynik niemal 28% w 2022, lepszy o 8 pkt. proc. od wyniku z 2021. Gratuluję, natomiast chciałem się zapytać, co miało największą kontrybucję do tego wyniku. Asbis, który jest największą pozycją w portfelu?

Tak, dokładnie. Mam już na nim niemal 100% zysku. Na wynik duży wpływ miały także akcje spółek Unimot i XTB. Unimot to taki stock pick mojego ojca, on mnie przekonał do niej, choć ja się bałem, bo ona ma duże zapotrzebowanie kapitałowe, no i pewne regulacyjne obowiązki, bo to spółka paliwowa. Ale przekonałem się do niej, gdy wiedziałem już, że jest bardzo duża szansa, iż dojdzie do przejęcia aktywów Lotosu przez Saudi Aramco. Lotos większość aktywów sprzedał dużo poniżej wartości, więc to była taka sytuacja w której Unimot stawał się praktycznie ponad dwa razy większą firmą za relatywnie nieduże pieniądze."

10-03-2023

#gielda #orlen #unimot #afera #bekazpisu #polska #pieniadze #gospodarka #polityka
widmo82 - Mam komunikat do wszystkich PiSiorów i Konfiarzy broniących rozprzedawania ...

źródło: images

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
Orlen akurat niesamowicie się rozwinął i widać, że Obajtek biznesowo to nie chłop z łapanki (lub jego doradcy). Aktualnie to hegemon w europie. Inna kwestia, że to między innymi kosztem obywateli (marże).
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: łżesz. codziennie to ty nie masz argumentów by odpisać przynajmniej raz zasadność sprzedaży lotosu/orlenu za pół ceny Saudom którzy bardzo mocno współpracują z Ruskimi. Odkupienie ~200 stacji MOL które były dosłownie jedną dobę ich stacjami a realnie ruskimi i sprzedania ponad 400. No i oczywiście wspomniane ciastko ktore przejał Unimot
  • Odpowiedz
@widmo82 znów się nachlałeś? ja nie komentuje sprzedaży aktywów Lotosu, tylko te twoje codzienne wysrywy pod tytułem „pisiory i konfiarze” którymi próbujesz sprowokować polityczne przepychanki na tagu
  • Odpowiedz
  • 0
@maniek74: nie komentujesz sprzedaży lotosu bo nie masz argumentów, proste.
wrzucam merytoryczny materiał, potwierdzenie wyprzedawania aktywów państwowych ale tobie to nie przeszkadza, tobie przeszkadza obnażanie tego co PiSiory robiły z Orlenem.
Czy ty widzisz jak sie błaźnisz?
  • Odpowiedz
@widmo82 a jeśli już tak na #gielda apelujesz do pisiorow i konfiarzy, którzy rzekomo tu bronią tej sprzedaży, to podrzuć kilka takich przykładowych wpisów otagowanych #gielda, pewnie pojawia się ich tu cała masa, skoro tak gorąco apelujesz? a może tylko to twoje urojenia wynikające z politycznego zacietrzewienia?
  • Odpowiedz
  • 0
Tomaszem Juroszek na FXMAG (od poniedziałku trzeci największy akcjonariusz #unimot i zarazem ktoś z TOP10 najbogatszych w Polsce


@widmo82: ziomek musi mieć naprawdę łeb żeby się tak dorobić na giełdzie, prawda? Prawda?

  • Odpowiedz