Wpis z mikrobloga

#pilkanozna #premierleague #listapustulki Nietypowe pytanie do wszystkich sympatyzujących z angielskimi ekipami. Tak szczerze, co obecnie bardziej by was satysfakcjonowało, mistrzostwo Anglii czy Puchar Europy? Jestem ciekaw dla ilu ekip tak naprawdę LM ma tak wielkie znaczenie, jak się wszystkim wydaje. Kibice Liverpoolu są zwolnieni z pytania, z dość dużym prawdopodobieństwem można założyć że mistrzostwo Anglii jest dla Liverpoolu bardziej pożądane

Żeby było łatwiej i od razu dość kontrowersyjnie przyznam że jako kibic Chelsea Puchar Mistrzów mam przez następne parę lat generalnie w dupie, za to mistrzostwem kraju bym nie pogardził
  • 20
@Vojtazzz: chyba lepiej skopac tylek w europie niz tylko w swojej lidze. Liga mistrzow to finaly miedzynarodowe wiec oczywiste ze dla pilkarzy czy trenerow to puchar najbardziej pozadany a z doswiadczenia wiem

to ci sceptyczni kibice po 1 finale tez nagle zmieniaja zdanie.

ps: tak jak ty najczesciej mowia ludzie ktorych ekipy nie maja szans zdobyci tytulu :p
@Vojtazzz: W Anglii za ważniejsze uznaje się mistrzostwo, natomiast ja osobiście nie mam priorytetu oba trofea traktuję na tym samym poziomie, ale patrząc tak obiektywnie to LM powinna być najważniejsza, bo dostajesz się tam zajmując odpowiednią pozycję w lidze i rywalizujesz z najlepszymi na całym kontynencie co potem daje Ci możliwość gry w KMŚ z najlepszymi klubami na świecie w minionym sezonie.
@Vojtazzz: Dla Anglików to normalne, że wolą mistrzostwo, tym bardziej, że im się wydaje, że są najlepsi, a świat piłkarski kręci się wokół PL. Z drugiej strony sądzę, że dla kibica zagranicznego LM najczęściej znaczy więcej niż wygranie ligi. Tym bardziej, że Puchar Europy zdobywa się raczej rzadko.
@Vojtazzz: im bardziej kluby angielskie dostają po dupie, tym "ważniejsza" jest Premier League. Jak bywały czasy, że trzy drużyny angielskie były w półfinale LM, to wtedy kibice angielskich klubów wielbili LM :)

Taka natura kibiców.