Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Składał ktoś z Was wniosek o #kredyt2procent w drugiej połowie grudnia i otrzymał już decyzję? Jak tak, to w jakim banku? Ja składałem 18.12 do PKO, Santandera i mBanku i jeszcze nic...
BTW ustawowe 21 dni na decyzję liczy się od zrobienia operatu czy jak? Dostarczyłem go dopiero 27.12.
#kredythipoteczny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim te 21 dni to tylko takie żarty. Zwłaszcza, że w grudniu był zawał, bo gapowiczów kupujących na ostatnią chwilę były tysiące, a tajemnicą poliszynela jest, że w branży finansowej grudzień to miesiąc roboczy jedynie formalnie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja składałem 18 grudnia i 5 stycznia dostałem pozytywna decyzję w PKO BP. W moim przypadku było to już wybudowane mieszkanie, ale namotałem z miejscem parkingowym i na tym samym wniosku zmienili mi kwotę kredytu co podobno w innych bankach wiązało by się z nowym wnioskiem i prawdopodobnie odpadnięciem z beki 2%
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: 18.12 złożyłem wniosek do mBank i PKO BP, 29.12 miałem obu rzeczoznawców na mieszkaniu. Wczoraj otrzymałem pozytywną decyzję z mBank, natomiast PKO BP odwaliło jakąś dziwną akcję i twierdzą że nie widzieli mieszkania, czekam na dalsze wyjaśnienia. Podobno są zawaleni wnioskami i stąd opóźnienia.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Wnioski złożone pod koniec drugiego tygodnia grudnia (7-8.12). Rynek pierwotny, operat własny.

mBank
06.12 - BIK
Gdzieś w międzyczasie - Pozytywna decyzja finansowa.
20.12 - Pozytywna decyzja prawna i
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @WielkiPowrut88: nie wiem, nie znam się, może serio te 21 dni to zarzutka xD
@PanKapibara: akurat z kilku źródeł wiem, że banki spodziewały się nawału chętnych w grudniu i ludzie pracowali tam pełną parą.
@trzeciSLAW: szczerze mówiąc też mam kupę w gaciach, bo boję się że czepią się o jakiś przecinek nieistotny i pociąg mi odjedzie...
@oVczy: gratuluję mireczku ( ͡° ͜ʖ ͡°) bierzesz tam gdzie dają czy czekasz na PKO?
@mirko_anonim: na pierwotnym nie dzieje
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): >Legenda głosi że któryś z banków faktycznie wydał decyzję w 21 dni xD
@WielkiPowrut88: Złóż wniosek w Millenium to zobaczysz czy legenda

BTW ustawowe 21 dni na decyzję liczy się od zrobienia operatu czy jak?

Od złożenia ostatniego dokumentu/informacji. Czyli nie liczy się
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja dostałem 29 grudnia informację, że jak nie pojawi się w ciagu jednego dnia aneks z poprawionymi zapisami (coś o vacie, coś o przynależnym miejscu, kiedy termin płatnosci itp) to dostane odmowę. Napisałem szybko aneks z devem, dałem ręcznie napisane oświadczenie wysłałem i po paru dniach miałem info o pozytywnej decyzji.
  • Odpowiedz
BTW ustawowe 21 dni na decyzję liczy się od zrobienia operatu czy jak?


@mirko_anonim: 21 dni jest liczone od daty złożenia kompletnego wniosku kredytowego. Z uwagi na to, że nie ma definicji kompletnego wniosku, a bank zawsze może wymagać dodatkowych dokumentów jest to martwy przepis.

Z mBanku i PKO BP decyzję powinieneś otrzymać jeszcze w tym miesiącu, a z Sanandera najprawdopodobniej w miesiącu kolejnym.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: PKO BP bardzo usprawnił proces kredytowy i przyspieszył wydawanie decyzji. Santander jest bankiem, który w normalnych warunkach działa sprawnie, ale w sytuacji dużej ilości wniosków proces znacznie zwalnia.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): @marcpol a jakie są opcje, co można zrobić, kiedy całość wisi na procesowaniu/analizie w pko bp od 12.12 (a wniosek złożony 29.11 - podkreślę, że o zwykły kredyt hipoteczny, nie bk2%).

Można ich jakoś ponaglać, cokolwiek, czy cierpliwie czekać?


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
  • Odpowiedz