Wpis z mikrobloga

Dzień dobry. Mam pytanie. Na stronie Aliexpress znalazłem taką toaletkę z wysuwanym siedzeniem ale nie wiem jaka będzie wysokość opłaty celnej. Czy byłaby możliwość o podanie, chociażby w przybliżeniu ile może wynieść taka opłata? Jeśli będzie to jak to w praktyce wygląda? Dostaję list z numerem konta do wpłaty cła? Przepraszam bardzo ale jestem naprawdę całkowicie zielony w tych sprawach. Za wszelką pomoc z góry dziękuję. #aliexpress #lowcychin #chiny #clo
Tom1212 - Dzień dobry. Mam  pytanie. Na stronie Aliexpress znalazłem taką toaletkę z ...

źródło: szafa z chin

Pobierz
  • 11
@xyz_xyz: w teorii tak, w praktyce zależy od wielu czynników (m. in. od spedytora oraz dokumentu przewozowego jaki wystawi dostawca z ali. Jeśli to nie będzie faktura to np. poczta polska oraz niektóre firmy kurierskie naliczą ci vat drugi raz, a potem ty dochodzisz z aliexpress zwrotu kosztów niesłusznie pobranego podatku). Niestety, przerabiałem na własnej skórze, szczeście jest takie, że aliexpress jest świadome - przedstawiasz dokumenty celne i na ich podstawie