Wpis z mikrobloga

Weźcie mi powiedzcie bo już nie mogę #!$%@?:(

Chciałam się nauczyć pisać bezwzrokowo, bo normalnie piszę jak lamerka wskazującymi przede wszystkim, ale są różne mapy ułożenia palców w różnych kursach, no i nie mogę już nie rozumiem po co ludzie tak to skomplikowali

https://agilefingers.com/pl/artykuly/bezwzrokowe-pisanie-ulozenie-palcow

no i tu jest wytlumaczone ze to czy tamto, ale ktore mam wybrac, chce sie nauczyc normalnie pisac a nie ze ktos uznal ze tak bedzie lepiej to ucz sie tak, chce wiedziec ktory uklad palcow jest nabardziej poprawny i popularny, zeby nie uczyc sie zle przez iles miesiecy czy lat i ze zaraz albo po 10 latach mi ktos wytknie ze robilam zle

Prosze napiszcie jaka jest prawda bo juz dostaje #!$%@? i prosze tez o udzial w ankiecie

#komputery #informatyka #programista15k #programowanie #pytaniedoeksperta
AIicja - Weźcie mi powiedzcie bo już nie mogę #!$%@?:( 

Chciałam się nauczyć pisać b...

źródło: kurwa

Pobierz

Który układ ułożenia palców jest poprawny przy pisaniu bezwzrokowym?

  • 1 63.4% (52)
  • 2 36.6% (30)

Oddanych głosów: 82

  • 40
  • 1
@shitman6: ale bzdury, albo sie czlowiek trzyma ukladu palcow albo pisze chaotycznie wolno, az tak glupia nie jestem

wlasnie podejrzewalam ze duzo osob w ankiecie zaglosuje na zlosc inaczej niz jest naprawdę, z czystej zlosliwosci wprowadzajac w blad, prosze o szczera odpowiedz
  • 0
@Felixu_enjoyer: nerwicy dostalam jak robilam research, co drugi kurs inny uklad, zazwyczaj w 90% jeden z tych dwoch co dalam obrazek, dlatego chcesie dowiedziec o co tu chodzi, juz mam ochote sie poddawac jakby to wszystko bylo jednym trollingiem te uklady polozenia palcow, juz sie #!$%@? tylko przepraszam
@AIicja ... NIE MYŚL O TYM O ILE NIE JEST CI TO POTRZEBNE ZAWODOWO...BO:
- tylko w niektórych zawodach przydają się takie umiejętności a i tak trzeba tego bardzo pilnować
- pisanie bezwzrokowe ma bezpośredni związek z tym jaki sprzęt używasz - kiedyś tak nie było bo różnica w klawiaturach były minimalne i tak samo maszyny do pisania itp to były bardzo podobne sprzęty
- jeżeli nie robisz zapisków na żywo to
@AIicja: Ale bzdury! Nie trzeba na siłę uczyć się układu aby nie pisać chaotycznie wolno. Po jakimś czasie ręce same wiedzą jak się ułożyć i którego palca użyć. To jest najbardziej naturalne. Ale co ja tam mogę wiedzieć - ja od dawna piszę bezwzorkowo i to bardzo szybko, a ty dopiero próbujesz się nauczyć. Widocznie wiesz lepiej :p
  • 0
@nudziarz123: dziękuję za odpowiedź, wiele wnosi do tematu i jeszcze raz dziękuję, tylko się trohę wkurzyłam o tą bzdurę i że nie ma jakiegoś konkretnego standardu dlatego szukam odpowiedzi, ostatecznie pewnie zacznę jeden kurs który uznam za najbardziej sensowny i tyle
  • 0
@nudziarz123: musze się nauczyć bo się męcze, znam klawiature na pamięć, ale czuję że jestem bardzo ale to bardzo ograniczona, mózg chciałby szybciej ale nie mogę nadążyć dwoma palcami pisać

#!$%@? #!$%@? #!$%@? #!$%@? #!$%@? #!$%@? #!$%@?
@AIicja: https://en.touchtyping.guru/

Te numerki i znaczki uzywasz rzadziej, wiec nie ma róznicy, po pewnym czasie i tak w zależności od słowa klawisz może byc wciśniety przez nieodpowiedni palec aby przyspieszyć pisanie. Np wyraz c #!$%@? gdzie wskazujący musiałby 3 litery pod rząd klikać i środkowy mógłby to przyspieszyć. To się stanie automatycznie
Jakoś 1.5 roku też podjąłem się nauczenia pisania bezwzrokowego ale tak nad tym nie rozmyślałem. Wziąłem pierwszy z brzegu kurs online jak wpiszesz "touch typing practice" czy coś podobnego. Wyszło na dobre, piszę normalnie tak z dwa razy szybciej niż przedtem(tera 80wpm co nie jest jakiś super dobrym wynikiem i ktoś może mnie zjeść "miałem 11 lat to już pisałem 110wpm") i komfort pisania dużo wzrósł. Co do tych dwóch układów sprawdziłem
@AIicja ... Sorry jeszcze zapomniałem o jednej rzeczy zależy też jakie masz ręce palce - bez żartów - używaliśmy tego mistrza klawiatury i niektóre dziewczyny narzekały na to że mają po prostu za małe dłonie i ni cholery im pewne rzeczy nie wychodziły albo robiły wiele błędów , bo też ważne czy dłoń obejmuje to co ma objąć czy po prostu widać że są braki i trzeba wyginać jakoś nienaturalnie
Pozdrawiam
@AIicja: Ten górny rząd rzadko się używa więc nie ma to tak wielkiego znaczenia póki reszta się zgadza. Jak poćwiczysz podstawowe klawisze to spróbujesz jednej z metod i zobaczysz która ci bardziej leży. Najważniejsze to i tak wyćwiczenie podświadomości - dlatego nie ma sensu tracić czasu na wciskanie pojedynczych literek na czas (jak w tych starych kursach typu "mistrz klawiatury", gdzie masz klepać abstrakcje typu jjkj kjjk...) tylko od razu ćwiczyć