Wpis z mikrobloga

Mirki z racji tego, że mam dwie lewe ręce jeśli chodzi o takie domowe czynności, które wykonywali nasi ojcowie (typu: naprawa cieknącego kranu, wymiana opony w aucie, jakiś lekki remont mieszkania w stylu zawieszenie półek itp.) to poszukuję jakiegoś kanału, książki, warsztatów.. jakiegoś dobrego źródła, w dowolnej formie, w którym pozyskałbym taką ogólną wiedzę. Wiem, że najlepiej byłoby mieć konkretny problem, np. naprawa drzwiczek u szafki i wpisać to w YouTube'a, ale czy istnieje "jakieś coś" z czym mógłbym się zaznajomić wcześniej. Nie znam się na narzędziach, ani na takich pracach więc też nie wiem, czy to co obejrzę będzie sensowne, czy ktoś po prostu będzie mi wciskał tysiąc niepotrzebnych narzędzi, których użyję raz. Wiem, że najłatwiej byłoby pozyskać wiedzę od ojca, ale no jest jak jest i próbuję nadgonić temat. Ktoś? Coś?

#naprawa #remont #stolarka #dlubanie #ksiazki #dyi
  • 7
@CoffeeBreak: ja po prostu oglądałem masę vlogów Mario budowlańca z różnych remontów i podczas oglądania często sobie myślałem: a w sumie to czym się różni gładź od tynku - i wtedy wpisywałem w neta i już wiedziałem, i oglądamy dalej :D albo np mówi że używa mlotowiertarki - no to wpisuje w Google co to jest i czemu nie zwykła wiertarka :D i takim sposobem już trochę ogarniam :) poza tym