Wpis z mikrobloga

NR 116 #serialseries
LISTA SERIALI

The Big Bang Theory - Teoria Wielkiego Podrywu

Twórcy: Chuck Lorre, Bill Prady
IMDb: 8.2/10
https://www.imdb.com/title/tt0898266/
https://upflix.pl/serial/zobacz/2008-2
Gatunek: komedia

Sitcom o dwóch kolegach żyjących w jednym mieszkaniu i pracujących na tym samym uniwersytecie. Poznajemy też ich podobnie skrzywionych życiowo przyjaciół oraz obiekty pożądania :) Ten serial to mieszanka odniesień do komiksów, filmów i seriali, trochę fizyki, cameo, romansu no i humoru.

Czy polecam? Tak, chociaż… Sitcomy nie są dla wszystkich. Ja się zainteresowałem tym przez temat geeków-fizyków i Chucka Lorre (i serial ma poziom 2 i pół). Mimo, że oglądałem od początku i że lubię postacie to dostrzegam też wady tego serialu. Jego cukierkowatość i płytkość. Nie mogę go ocenić bardzo wysoko, choć jako zapychacz do obiadu jest idealny (tym bardziej, że tam jedzą cały czas).
WLADCAMALP - NR 116 #serialseries 
LISTA SERIALI

The Big Bang Theory - Teoria Wielki...

źródło: BigBangTheory

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Czy ja wiem czy jest tak płytki i cukierkowaty. Dotyka czasem w sposób zabawny jednak problemów dnia codziennego. Im bliżej końca tym częściej też robiło się poważniej.

Jak dla mnie znacznie lepszy od HIMYM. Do tego jak ktoś jest nerdem to dodatkowe smaczki. Ma swoje minusy to na pewno jak chociażby rozwój postaci Rajesha.
  • Odpowiedz
  • 1
jest tak płytki


@Darth_Gohan: za pierwszym oglądaniem tego się nie dostrzega ale potem to mocno razi w oczy: każde odwołanie do popkultury (a jest ich dużo) jest minimalne, nigdzie nigdy niczego nie wzięli na tapetę (choćby gadki jak z Clerks) tyko wspomnienie a widownia się cieszy na kolejną wzmiankę o Batmanie.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP ja tam bardzo lubię, dwa razy obejrzałem i pewnie na tym się nie skończy ;). Dużo ludzi narzeka, że od kiedy pojawiły się kobiety i związki to zrobiło się poważniej, mniej naukowo, mniej komiksowo i jest w tym trochę racji, ale serial ma 12 sezonów, więc nie dziwne że postacie przez 12 lat dojrzały i się zmieniły. Ja to uważam za plus, bo taka ewolucja jest naturalna. Zdecydowanie wolę taką zmianę
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: jeden z moich ulubionych seriali jeśli chodzi o początkowe sezony :) Niestety później chłopaki dojrzewają i z komedii o nerdach robi się taki trochę family show i wchodzi typowy syndrom wypalenia materiału (spłycanie postaci), ale i tak obejrzałem do końca. A do sezonów 1-3 co jakiś czas wracam :)

Ciekawostką jest, że w pierwszej wersji pilota, Penny grała inna aktorka, ale ostatecznie została zamieniona na Kaley Cuoco (całe szczęście (
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Czy ja wiem czy, aż tak minimalne i tak płytkie. Nie rozumiem jak bardzo głębokie by musiało być to w takim razie, żeby było ok Twoim zdaniem.

Czasem puszczają oczko do widza, czasem zrozumiesz drugie dno żarto jak znasz i kumasz więcej ze Star Warsów czy Star Treka itd.

Odcinek o maszynie czasu np. skupia się w sumie nad jednym filmem. Odcinki jak dziewczyny zaczynają się kłócić o to kto
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP Uwielbiam, mój numer jeden w kategorii seriali. O wiele lepszy niż „przyjaciele”, który wieje nudą, brak pomysłu nad odcinkami. Chłopaki z Bing Bang Theory nigdy się nie znudzą :D
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: to był fajny serial do 6 sezonu, mniej więcej do czasu jak w obsadzie pojawiła się amy i sheldon miał dziewczynę, 4 ostatnie to padaka i zmiana koncepcji.
  • Odpowiedz
I na tym polega cała magia. Dla mnie TBBT to swietny serial, gdzie super sie bawiłem, choc jak wiele osób zauwaza, miał swoje minusy.
Tak np. dla mnie fenomen przyjaciół jest nie do ogarnięcia.

Nawet top scenki z Friends, ktore na jakiś tik tokach itp się pojawią mnie nie bawią.

A innych tak.
No i fajnie :)
  • Odpowiedz