Wpis z mikrobloga

Koleżanki i koledzy ma pytanie (może jest tu lekarz?).
Mam ostatnio dziwne jazdy.
Gdy siedzę sobie przed kąkuterkiem jest ok, ale gdy wyjdę na pole/dwór, mam jakieś powalone akcje.
Mam zawroty głowy, ręce mi się trzęsą, boli w cyckach, wzrok nie wyraźny a ostatnio w sklepie już przy kasie zaczęło mi się robić słabo.
W chałupie ciśnienie i puls mam: 138/92 p. 72, 126/82 p. 78, 122/78 p. 66, 135/83 p. 67, 138/86 p. 79.
Ale już na zewnątrz, czy w sklepie (dzisiaj sobie zmierzyłem po wyjściu, wiem, że to nie taki miarodajny wynik):175/97 p. 91, 174/113 p.93.
Z ciekawości zrobiłem 100 przysiadów i wyszło 146/92 p. 101.

Miałem echo pikawy i nic.
Miał ktoś może podobne objawy, albo gdzieś miał kontakt z taką osobą?

#zdrowie #lekarz #choroby #przegryw #szpital
  • 20
  • Odpowiedz
@Balantidium_Inceliaris: Czasami od razu, czasami po 10 min. A czasami w ogóle. Ostatnio najgorzej jest w sklepie, jakimś większym skupisku ludzi i jak np. ktoś za mną idzie. W domu też czasami mnie zakręci w głowie, ale to raczej normalne. Jak np. siedzę godzinę przy kompie i naraz z rozpędu idę np. do kuchni.

@Mikroprocesor Miałem rezonans z kontrastem, wszystko ok. Czekam jeszcze na wynik EEG. Jak już to bym powiedział,
  • Odpowiedz
@KollA: U mnie tak było właśnie w medycynie pracy. Prawie 160/100 i nie chciała mi zaświadczenia podbić. Lekarz mi przepisał niby takie lekkie na nadciśnienie, 2 razy spróbowałem, za 2 razem puls 50 i prawie zemdlałem.
  • Odpowiedz
@Samotny-i-przegryw: Poniżej ogólne wytyczne, ale możemy też pogadać przez komunikator.

Przed przyjęciem, czy podaniem jakiegokolwiek lekarstwa (w tym suplementu, zioła, innej oddziałującej substancji), nie wystarczy przeczytać kilka razy ulotkę i przeszukać Internet. Musisz jeszcze zrozumieć i przewidzieć możliwe potencjalne skutki uboczne, które mogą być daleko gorsze od potencjalnych efektów "leczenia". Zazwyczaj w diagnostyce istnieje inne naturalne lub praktykowane od dawna rozwiązanie (manualne lub psychiczne, czytaj wiedzę: psychologia, psychoanaliza i zaburzenia psychiczne),
  • Odpowiedz