Wpis z mikrobloga

W zeszłym roku nie było u mnie żadnych #ptaki, podczas zimy była cisza.
W tym roku postanowiłem to zmienić i zacząłem #dokarmianieptakow, zrobiłem własny karmnik. Z czasem pojawiły się bogatki i modraszki, kilka dni i zaczęły się pojawiać inne gatunki, łącznie 14! (po kolei na zdjęciach):
- Rudzik (zdjęcie zeszłoroczne, w tym roku nie udało mi się go złapać z aparatem)
- Ziemba
- Trznadel
- Sikorka Czubatka
- Gil
- Modraszka
- Sosnówka (je z ręki)
- Sikorka Czarnogłówka
- Bogatka
- Kos
- Pani Kos
- Szczygieł
- Czeczotka*
- Orzechówka*
- Sójka
- Pani Gil

Zacząłem obserwować, że karmnik z słonecznikiem magicznie po nocy był pusty. Jednej nocy złapałem sprawców! To sarny, na zimę stworzyły mały rudel, koza i mała kózka, czasem z koziołkiem.
Słonecznik powiesiłem na gałęzi, a im zrobiłem paśnik. Udało mi się kupić super tanio marchew i granulat dla dziczyzny. One to odwzajemniły się pięknymi portretami. W przypadku saren, dokarmiam tylko jak leży śnieg.
Pewnego razy miałem dodatkowo jednego obserwatora - Lis. Jakiś stary, po przejściach. Sarny muszą być zdesperowane, bo pewnego razy pojawił się obcy kozioł (a te nie dzielą się terenem).

No i tak taki prosty gest spowodował, że mam małe leśne zoo.

Ostatnio powiesiłem zgodnie ze sztuką 5 domków dla ptaków, 3 rodzaje, w tym jeden dla sowy (ten to trochę dalej w lesie) - może na wiosnę ptaki odwdzięczą mi się i te parszywe komary wyjedzą co do pnia.

#trzeciwpis #zwierzeta
trzeci - W zeszłym roku nie było u mnie żadnych #ptaki, podczas zimy była cisza.
W ty...

źródło: karmnik

Pobierz
  • 22
Sosnówka (je z ręki)


@trzeci: U mnie tylko jedna sosnówka przylatuje (razem ze stadem bogatek), zazdro że je Ci z ręki, ta "moja" to wstydzioszek ^^'

A tak to tylko bogatki całymi chmarami - wykradają słonecznik i orzechy-, modraszki, kawki, cukrówki, mazurki, dzwońce, kosy (dziwne że tylko samice przylatują) i raz była sójka i raz grubodziób.

Bardzo ładny domek-karmnik ʕʔ
Lenalee - >Sosnówka (je z ręki)

@trzeci: U mnie tylko jedna sosnówka przylatuje (raz...