Wpis z mikrobloga

Chyba nie chcesz mi powiedzieć że nawet mając 200k na 1,5% + 200k na takich warunkach kupno mieszkania za 400k ma jakiekolwiek świetne warunki.
@Liarek123: No spoko, tylko nie wiem co ma do tego wkład własny 40%, bo zgodnie z wytycznymi KNF maksymalna zdolność jest osiągana przy 20% wkładu, a nic nie stoi na przeszkodzie żeby dać 10%, a nawet i 0%.

No chyba, że jesteś po prostu kolejnym wojownikiem tego tagu, który o kredytach wie tyle, że to pętla na szyję na całe życie.

@#!$%@?: Zdolność kredytowa na 100% nie będze tak samo liczona jak przy bk2% ponieważ założenia są kompletnie inne i to żadne zaskoczenie, dlatego że dostajesz dopłaty do części kredytu tylko a reszta musisz sam uciągnąć a tutaj wchodzi interes banku obok dewelopera. Bank ma interes w tym żebyś wziął kredyt który dasz rade spłacać bo chce na tobie zarabiać.
@JC97: Żaden ze mnie wojownik tagu. Skoro bank przedstawił mi taką zdolność dla singla bez żadnych obciążeń z dochodem od 14k netto @#!$%@? (pytałes o założenia). Bank podał symulacje najkorzystniejszą dlatego wybrał 40% wkładu, w innym wypadku zdolność spadnie co nie jest zaskoczeniem. Pytanie czy banki zmienią ofertę do dobierania kredytu, bo jeśli nie to nie AŻ tak źle widzę skutki tego programu. Nigdzie nie napisałem że wymagany wkład to 40%
@Liarek123: nie napisałem że będzie liczona tak samo. Tylko że tak samo jak w bk2 będzie inaczej wyliczana niż w przypadku zwykłego kredytu.

Do tego podajesz przykład jakieś bardzo drogich mieszkan. Targetowane będą mieszkania jak najtańsze powyżej 700k czyli te które zostały po bk2. W dużych miastach to będzie 480k dla pary, 540 pary z dzieckiem, 600 pary z dwoma i 720 pary z trzema+. W tych okolicznościach jak się ma
@#!$%@?: za 920k(720k+200k wklad) w Warszawie i innych duzych miastach nic rozsadnego dla rodziny 5os nie kupisz. na wtornym min 1,3-1,4mln zeby cos bylo a na pierwotnym jeszcze drozej. takze tego wkladu trzeba miec z 700k albo dobierac jeszcze 500k kredytu komercyjnego.
@Liarek123: 1. Liczysz zdolność dla komercyjnego kredytu. W tym z dopłatami na pewno będzie to inaczej liczone.

2. Wbrew pozorom singiel biorący kredyt nie jest dla banku optymalną sytuacją, bo jak Ci się cokolwiek stanie to tracisz dochód i nie masz wsparcia drugiej osoby.

3. Bank na potrzeby wyliczania zdolności coś musi przyjąć, ale zdolność będziesz miał taką samą przy wkładzie 40% co przy 20%. Dopiero poniżej tego spada.

4. Każdy
@essalysolu: Jeśli singiel się wysypie to całe gospodarstwo domowe zostaje bez dochodu. Jeśli w parze jednej z osób się coś stanie to zostaje dochód tej drugiej. Nie wiem jak mam to prościej wytłumaczyć.
@Liarek123: chłopie za nim Ty weźmiesz kredyt, to mieszkania jeszcze pójdą 20% do góry.

Po drugie co Wy chcecie kupić za 500 tys zł. Chyba mgowno mieszkanie do remontu w płycie
@sopride @JC97 Op ból dupy na rynek bo sam przyznał wczoraj, że czeka od 2017 roku z zakupem tylko mu pociąg odjeżdżał XD a teraz drogo to też byście byli wkurzeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tylko dziwię się, że teraz wali wyliczenia zamiast wtedy