Wpis z mikrobloga

#wynajem #nieruchomosci #mieszkanie

Historia z drugiej strony medalu.

Umowa podpisana od 01.10.23do 30.06.24 1900/msc + oplaty. Para oboje pracujacy. Jutro chca sie spotkac, prawdopodobnie wypowiedziec umowe. Teoretycznie moge sie niezgodzic i kazac zaplacic calosc czynszu, ewentualnie moga zostac do konca wynajmu w umowie. Druga opcja, przestaja placic, idzie sprawa do komornika. Jest jeszcze 3 opcja. Czyli dogadac sie po ludzku, ze szukam nowego najemcy, ale jak nie znajde bede w plecy.

Niech wypok zdecyduje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ktora opcja dla najemcow ?

  • Obowiazek zaplaty zgodnie z umowa. 34.8% (31)
  • Pojacie na ustepstwo, na ktorym moge stracic. 65.2% (58)

Oddanych głosów: 89

  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zulf: A nie mozna posrednio? Powiedziec ze np. umawiacie sie ze wstawiasz ogloszenie / albo jako oni kogos znajda albo ty, to natychmiast zrywacie, a jak chca wczesniej to np polowa czynszu?
  • Odpowiedz
@Zulf: może zaproponuj, że muszą płacić i jak chcą to mieszkać do czasu aż kogoś znajdziesz, skoro to jest pójście na rękę i w umowie nie ma miesięcznego wypowiedzenia. Jak im zależy na czasie to też mogą kogoś na swoje miejsce poszukać
  • Odpowiedz
@Zulf a nie możesz zwyczajne iść ludziom na rękę i rozwiązać umowę w momencie znalezienia kogoś na ich miejsce? To nie powinno potrwać długo jeśli masz cenę rynkową. Kto wie może jeszcze teraz uda się wyrwać więcej niż we wrześniu 2024.
  • Odpowiedz
  • 0
@pastibox A jak powiedza ze nie maja juz na zaden czynsz, tylko z kaucji chca mieszkac przez ten miesiac? A tak bedzie na 99%, dzwoniac oswiadczyla@ze „oni beda mieszkac tylko do konca stycznia”. #!$%@? mnie samo podekscie. Prawdopodobnie znajde, ale tego nie wiem.
  • Odpowiedz
@Zulf: Normalnie, powiedz im, że owszem, możecie zakończyć umowę przed czasem jak tylko znajdzie się nowy lokator/zy. To chyba logiczne.
  • Odpowiedz
@Zulf

Prawdopodobnie znajde, ale tego nie wiem.


Oczywiście że znajdziesz, tylko nie możesz dać ceny z dupy. Być może to będzie mniej niż brałeś we wrześniu 2023 no i jak tak bardzo co zależy na tej kasie to możesz ich skasować za tą różnice przez ten okres. Ale chyba to lepsze niż robić ludziom problemy, kazać płacić dwa razy bo być może mają już coś swojego kupione. Nie można tak po
  • Odpowiedz
  • 3
@pastibox Wlasnie taki sam ton masz ta panienka. Moge ale nie musze. To ja robie komus pod gorke? Ja robie problemy? Wiesz co to jest umowa? Wiesz po co ja sie podpisuje? Wlasnie zeby nikt do nikogo nie mial zalu. Co ja mam zrobic to ja wiem, co moge zrobic rowniez. Czekalem wlasnie na taki belkot uciesnionych najwmcow, gdzie tak na prawde to wynajmujacy ma w tym kraju #!$%@?, gdzie prawa
  • Odpowiedz
@Zulf oczywiście że nie musisz, dlatego napisałem, że możesz komuś innemu wynająć i skasować ich za różnice. Ty na tym nic nie tracisz, ale widocznie już podjąłeś decyzję że chcesz im robić problemy, więc co ja mogę. Twój wybór.
  • Odpowiedz
@Zulf: najrozsadniej zeby znalezli kogos na swoje miejsce, ty nie stracisz i oni nie straca, wiec beda zmotywowani. Sam za studenta wielokrotnie zmienialem mieszkania czy potzrebowalem rozwaizac umowe bo gdzies lecialem. Wowczas w umowie mialem warunek, ze moge rozwiazac umowe jesli znajde kogos na swoje miejsce, a ze porzebowalem szybko kogos znalezc to obnizylem cene (roznice pokrylem za swoje) ale i tak mi sie oplacalo niz placic za puste mieszkanie.
  • Odpowiedz