Wpis z mikrobloga

Mordeczki z #akwarystyka #akwarium potrzebuję pomocy, z czymś, co chyba jest glonami.
Doprecyzowując nie chodzi o akwarium, ale wy najbardziej się na tym znacie. Mam problem z układem wodnym w oczyszczaczu powietrza z nawilżaczem od Dyson. Układ nawilżający wygląda tak, że w zbiorniku wody jest taka wieża z pompą i ona pompuje wodę do góry, aby finalnie przez taki kranik lała się na dysk ewaporacyjny, resztka wody wraca do zbiornika. Cyklicznie nieważne jak często myję zbiornik pojawiają się takie gluty, biało-żółte niekiedy wpadające w czerwony. Strzelam, że są to glony mimo to, że woda jest sterylizowana lampą UV. I te gluty zatykają układ wodny, który oczywiście jest nierozbieralny. Zatyka się głównie układ dostarczający wodę powyżej pompy. Producent jedynie przewiduje odkamienianie przy pomocy kwasku cytrynowego, który usuwa kamień, ale gluty zostają. Jedyny ratunek to sprężone powietrze, które jako tako daje radę coś tam przepchnąć, ale nadal się całość przytyka.
Czy znacie może środek, którym mogę bezpiecznie pozbyć się tego syfu?

#oczyszczaczpowietrza #nawilzaczpowietrza #dyson
  • 14
  • 0
@stefek-maniek nie jest zaciemniony, przezroczysty pojemniki więc na luzie dostają się promienie słońca. Mam inny nawilżacz to zbiornik ma tylko mały pasek do sprawdzenia stanu wody i tam nie ma takiego problemu.
@Ochlapto poszukałem zdjęć to nie, to co mam to najbardziej przypomina gluta z nosa.
@raven4444: to poszukaj coś na odkażanie wody na przykład w basenach. Tylko wiadomo, że nie coś z chlorem bo wszystko z Twojego nawilżacza idzie do mieszkania. Witamina C, może rozcieńczony perheydrol w odpowiedniej proporcji, typu 10ml na litr w nawilżaczu.Może faktycznie jak ktoś wyżej pisał woda z RO. Może masz w kranówie coś czym te gluty się karmią. Spróbuj nawet lać tam wodę że sklepu. Nie wiem jaka pojemność jest tego