Wpis z mikrobloga

#eu3 #europauniversalis

na angielskiej wiki wyczytałem, że po przekroczeniu 1000 mieszkańców kolonia zmienia się w 'core province' i rozszerza zasięg kolonizacji

no więc skolonizowałem 1 prowincję na Grenlandii, wysyłałem kolonistów aż przybyło 1000 ludzi i niby ok, menu prowincji przeszło z "kolonialnego" w takie zwykłe gdzie można budować budynki

tylko ze nadal nie moge kolonizować Kanady :/// zasięg się nie zwiększył

wie ktoś wtf? :(

@woodywoodpecker @borsiu
  • 14
@woodywoodpecker: zająć w sensie podbić konkwistadorem? i wtedy z tej podbitej będę mógł kolonizować dalej? ;p

Grenlandię chciałem mieć żeby skolonizować Labrador a potem Bermudy, które juz odkryłem, dałyby mi już bardzo duży zasięg kolonizacji
Labrador jest biedny a jeśli chodzi o bermudy to lepiej spróbować odkryć plemię indiańskie w północnej amerycy na zachód od Florydy. Jak masz dobrego odkrywce to statkiem odkryjesz ziemie a jak nie to musisz mieć wojsko i konkwistadora. Po odkryciu dostajesz casus beli kraje indiańskie nie mają fortów i nawet bez zawarcia pokoju prowincje można anektować. Czekasz 50lat a opcja o wiele lepsza od bermudów. Mogę ci potem wysłać zrzut ekranu ocb
@Aureos: tak jak napisał kolega powyżej, proponuję państwo majów zdobyć, a z tym Labradorem czy aż tak biedny?? futro wpada a tym nigdy nie pogardzę oprócz tego ryby, zboże i osprzęt do statków
@borsiu: @woodywoodpecker: zaanektowałem plemię Crooksów, 14 pkt niesławy ale co tam :D Teraz postaram się zaanektować Azteków i Majów w Meksyku, tylko tym razem wyciągnę od nich hajs za pokój zamiast po prostu anektować, to chyba borsiu tak radził ostatnio

nie rozumiem tylko, czemu zaanektowanie tylu prowincji w ogóle nie powiększyło mojego przychodu rocznego... (?!?)

i ogólnie troche dupa ze po podbiciu tych 3 krajów bede musial czekać 50 lat
@Aureos: przychód roczny ci nie rośnie bo:

1. prowincja zamorska

2. prowincja nie narodowa

co opłaca się robić:

buduj galeony i fregaty żeby mieć 100% to pod handlem (zapomniałem jak się nazywa)

i kościoły

taka gra :] :]

ja teraz gram Borneo i niezła maniana :D
@borsiu: zapodaj jakieś foteczki z gry tym Borneo :P

jeśli chodzi o taryfy to mam 100%, więc chyba po prostu muszę czekać aż prowincja będzie narodowa, na to wychodzi ;p moze ma jakieś znaczenie to ze centrum handlu amerykańskich prowincji jest w Lubece, gdzie nie mam ani jednego kupca
@Aureos: eee nie ma znaczenia, po prostu kupców wysyłasz tam gdzie masz największe szanse,

teraz z Borneo staram się o utworzenie państwa malajskiego trudno jest bo mnie Widźajangar atakuje, za parę min. wrzucę