Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałbym zbudować sobie łódkę, z jakiego programu skorzystać do projektowania kształtu kadłubu?
Chce aby program jak najwierniej symulował siły jakie będą działały w trakcie pływania z różnymi prędkościami w różnych warunkach, nieraz wrzucane są śmieszne obrazki pokazujące aerodynamikę pieroga lub krowy, chciałbym znaleźć taki program, ale dla wody.
#programowanie #projektowanie #technologia #programista15k #programista25k #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #diy
  • 10
@Psychololek: widzisz, to są tylko śmieszne obrazki przyciągające spojrzenie. Rzeczywiste wykorzystanie CFD wygląda tak: licencje na programy, klastry do liczenia, setki gigabajtów danych oraz masa wiedzy by wiedzieć co się robi i robić to dobrze. To nie jest coś w stylu dam sobie model łódki, kliknę dwie rzeczy i mam na już dobre wyniki. Możesz zobaczyć Simscale albo OpenFOAM ale nie sądzę by coś tego wyszło.
@Karbon315: dzięki, to będzie amatorska konstrukcja i myśle, ze przy wsparciu programu wyjdzie mi to znacznie lepiej niż bez. Mam świadomość, ze nauka obsługi czegoś takiego to wyzwanie na dużo wieczorów, ale jest to wiedza która przyda mi sie w życiu stad chce sie w to zaangażować i dziskuje za informacje od czego zacząć.
dziskuje????


@Psychololek: Czego się spodziewałeś? Że złożone problemy związane z dynamiką płynów, przepływów turbulentnych, rozwiąże Ci apka na androida, która łyknie zdjęcie z aparatu?

To są bardzo złożone problemy fizyczne, nad którymi głowią się ludzie w wielu instytutach naukowych.
@Psychololek: to nie jest wyzwanie na dużo wieczorów tylko setki godzin pracy. To, że nauczysz się obsługi programu sprawi tyle, że umiesz klikać. Co robisz w życiu, że taka wiedza się przyda? Pamiętaj jeszcze, że dostać wynik to jedno a dostać wynik zbliżony do rzeczywistych wartości to kompletnie inna kwestia. Symulacje też nie liczą się kilka minut. Może i brzmi to jak zniechęcanie ale taka jest rzeczywistość. Kadłub łódki w 2D
@arysto2011: kliknąłem emotkę w której się uśmiecham, wykop jej nie przetworzył, wyluzuj.
@Karbon315 Nie chce być fachowcem w tej dziedzinie, nie zamierzam tez ci się tłumaczyć.
Chcesz się przypieralac to rob to dalej, bo dobrze ci idzie, ale jeżeli chcesz pomoc to powiedz mi co mam robić, bo dość konkretnie się wyraziłem
@Psychololek: jeśli nie studiowałeś na polibudzie i nie masz backgroundu w CFD to nie masz co w ogóle się za to zabierać i mówię to jako ktoś kto sporo przy tym dłubał na studiach. Nawet jeśli uda ci się zrobić model i odpalić symulację to na 99.9999% wyjdą ci głupoty. Wyniki będą się zmieniać XX % w zależności od wybranego modelu obliczeń, rodzaju siatki, jakości modelu itp.
Symulacje przepływów są dużo