Wpis z mikrobloga

To jest niesamowite, że najpierw szefem MON był Macierewicz a później Błaszczak XD


@badreligion66: sam ten fakt powinien ludziom uzmysławiać jak PiS traktował najważniejsze ministerstwa. A i tak można mówić o ogromnym szczęściu, że początek wojny za wschodnią granicą to już rządy Błaszczaka, który przynajmniej wydaje się nie być nieobliczalny w przeciwieństwie do swojego poprzednika.
@Apdl: Ogólnie pewnie zły nie jest ale o mały śmigłowiec (choć i tak trochę większy niż popierdółka S70i), który był brany pod uwagę ale przegrał w przetargu - nie bez powodu, dla naszych potrzeb (kawaleria powietrzna) jest zbyt mały. W porównaniu z h225m, który jest tej samej kasy (2 silniki, brak rampy) to jest trochę przepaść parametrów. Np. ważny parametr tego ile śmigłowiec może podnieść sprzęt na hak

AW 149 2800kg
@Variv to Twoje porównanie to jest wybitnie pobieżne bierzesz zasadniczo pod uwagę tylko udźwig danego śmigłowca.
Piszesz o braku podgrzewania łopat wirnika głównego - producent deklaruje możliwość operowania w -40 stopniach Celsjusza. Wydaje mi się niemożliwym żeby lód mógł się odkładać na głównym wirniku - no chyba, że podczas opadów marznącego deszczu jak śmigłowiec stoi pod chmurką. Śmigłowce Mi8 mają podgrzewane łopaty głównego wirnika i klimatyzację? Wszelkie tego typu systemy to dodatkowy
@Apdl To tylko tylko jeden z parametrów. Wymieniłem go bo jest bardzo ważny. Otwórz sobie parametry śmigłowców i porównaj inne. To może coś zrozumiesz

W polskich warunkach dla polskiego wojska AW149 to zła decyzja.
@badreligion66 BTW ktoś wie czy AW149 mogą latać nad zbiornikami wodnymi? W 2015 jeszcze nie mogły bo nie miały certyfikacji na to. Ale nie mogę znaleźć informacji czy już certyfikacje mają?