Wpis z mikrobloga

@badreligion66: Bo dla Błaszczaka liczyło się wyłącznie to czy może sobie focie zrobić jak podpisuje coś i sie chwalić ile to on nie kupuje a za ile kupuje i czy ma to jakikolwiek sens to już miał w dupie. Nie jego pieniądze tylko frajerów podatników.
  • Odpowiedz
To jest niesamowite, że najpierw szefem MON był Macierewicz a później Błaszczak XD


@badreligion66: sam ten fakt powinien ludziom uzmysławiać jak PiS traktował najważniejsze ministerstwa. A i tak można mówić o ogromnym szczęściu, że początek wojny za wschodnią granicą to już rządy Błaszczaka, który przynajmniej wydaje się nie być nieobliczalny w przeciwieństwie do swojego poprzednika.
  • Odpowiedz
@Herubin: Anulowali umowę na śmigłowce 2015 roku. Potem nic nie robili przez lata. Przyszła wojna to latali jak kot z pęcherzem i na szybko na pełe kupili chłam aby by ,że coś robią.
  • Odpowiedz
@Apdl: Ogólnie pewnie zły nie jest ale o mały śmigłowiec (choć i tak trochę większy niż popierdółka S70i), który był brany pod uwagę ale przegrał w przetargu - nie bez powodu, dla naszych potrzeb (kawaleria powietrzna) jest zbyt mały. W porównaniu z h225m, który jest tej samej kasy (2 silniki, brak rampy) to jest trochę przepaść parametrów. Np. ważny parametr tego ile śmigłowiec może podnieść sprzęt na hak

AW 149 2800kg vs h225m 4700kg

Dla kawalerii mały śmigłowiec to pomyłka tym bardziej, że my zastępujemy duze
  • Odpowiedz
  • 0
@Variv to Twoje porównanie to jest wybitnie pobieżne bierzesz zasadniczo pod uwagę tylko udźwig danego śmigłowca.
Piszesz o braku podgrzewania łopat wirnika głównego - producent deklaruje możliwość operowania w -40 stopniach Celsjusza. Wydaje mi się niemożliwym żeby lód mógł się odkładać na głównym wirniku - no chyba, że podczas opadów marznącego deszczu jak śmigłowiec stoi pod chmurką. Śmigłowce Mi8 mają podgrzewane łopaty głównego wirnika i klimatyzację? Wszelkie tego typu systemy to
  • Odpowiedz
  • 0
@Apdl To tylko tylko jeden z parametrów. Wymieniłem go bo jest bardzo ważny. Otwórz sobie parametry śmigłowców i porównaj inne. To może coś zrozumiesz

W polskich warunkach dla polskiego wojska AW149 to zła decyzja.
  • Odpowiedz
  • 0
@badreligion66 BTW ktoś wie czy AW149 mogą latać nad zbiornikami wodnymi? W 2015 jeszcze nie mogły bo nie miały certyfikacji na to. Ale nie mogę znaleźć informacji czy już certyfikacje mają?
  • Odpowiedz