Wpis z mikrobloga

Ale inba u mnie na wsi. My kilka lat temu zrezygnowaliśmy z uprawy buraków cukrowych przez to, że cukrownia traktuje rolników jak gówno i interes na tych burakach jak pies napłakał. No ale reszta rolasów zawsze się zapierała rękami i nogami, że buraki to świetny biznes, nie ma żadnych uniedogodnień i że oni będą je siali do końca świata xD No, ciekaw jestem czy w następnym sezonie posieją, bo przez tegoroczną pogodę pryzmy zaczęły gnić i jest groźba, że cukrownia nie odbierze im tych hałd z pola, które leżą już dwa miesiące xD Ekstra biznes, nie ma co
#rolnictwo
  • 10
  • Odpowiedz
@marcinkox3: od początku powstania tego kraju rolnicy orają sami siebie, bo nie potrafią się zająć swoim produktem do końca. Uprawa>magazynowanie>transport>przetwórstwo>sprzedaż
  • Odpowiedz
@marcinkox3: Bo jest interes na burakach (i może to był ostatni rok w którym ten interes był bo Ukraina mocno poszła w produkcję cukru a od następnego roku zwalczanie chwastów będzie co najmniej uciążliwe bo zostają tylko środki doglebowe które potrzebują wilgoci w glebie) tylko trzeba tak się dogadać z cukrownią żeby odbierała najpóźniej do grudnia bo później trzeba się liczyć z tym że zima zaatakuje

PS jaki region bo z
  • Odpowiedz
  • 1
@rolnik_wykopowy nie, bo ogólnie cukrownia traktuje rolników jak podludzi, jeśli nie jesteś ugadany z kimś z zarządu, przynajmniej u mnie tak wygląda. Pisałem tutaj kiedyś, że niedawno latał przedstawiciel od nich zachęcać do siewu, bo im dużo ludzi poodchodziło, właśnie przez to podejście. Jak ktoś ma znajomości, to ropa praktycznie od razu po wybraniu wrzuca towar na ciężarówki, a w przeciwnym wypadku leżą sobie te buraki 2 miesiące jak tutaj. O #!$%@?
  • Odpowiedz
  • 2
@znin @rolnik_wykopowy buraki odebrane 2,5 miesiąca po wybraniu i teraz cukrownia wysyła ludziom kary za % zgniłych buraków xD jakie to są #!$%@? bez honoru to brak słów

A odebrali tak późno, bo się okazało, że wozili buraki ze Szwecji, bo tam cukrownia padła xD
  • Odpowiedz