Wpis z mikrobloga

W 2022 roku płaciłem za mieszkanie 55m2 równo 293k zł.
Deweloper cały czas stawia nowe bloki w tym miejscu i sprawdziłem ile kosztuje identyczne mieszkanie jak moje, na tym samym piętrze, z tą samą ekspozycją, lecz właśnie w tym nowym bloku i będące obecnie w sprzedaży. Uwaga, jest to kwota 385k.

92 tysiące złotych różnicy w tak krótkim czasie. Wszystko jest budowane na jedno kopyto, materiały są te same, więc argument o lepszym wykonaniu itp. odpada.

Mało tego, byłem 2 dni temu w sklepie budowlanym i chciałem kupić silikon sanitarny. Właśnie w 2022 roku płaciłem za niego 38 zł, a obecnie kosztuje 54 zł. Odpuściłem sobie zakup, w sumie to już mi nie przeszkadzają te niedoróbki (°°

Jak zmieniła się moja pensja w tym czasie? Zarabiam więcej o zawrotne 500zł brutto.

Jedyne co w Polsce spada, to chęć do życia.

#mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #nieruchomosci #gorzkiezale
  • 29
@Tytanowy_Lucjan ale jak możesz taniej to po co? Nie rozumiem. To nie tak że nie masz wyboru. To że jakoś sklep ma wysokie marże to nic nie znaczy.

Tak samo na Allegro kup wszystkie przybory malarskie i inne lekkie rzeczy remontowe.
@Argonzz Nie mam wyboru, bo majstra mam tu i teraz (normalnie pracuje on na etacie). Nie mam czasu na czekanie na przesyłki z allegro. A sam zakup mieszkania był spontaniczny, bo trafiła się okazja i nie miałem czasu na planowanie i gromadzenie zapasów. Codziennie za to tylko wycieczki między bricomanem, Castoramą i liroy.
Właśnie też wyszli ode mnie, bo już im się kliny skończyły do kafelków, a przez głupie święto nie ma
@panzmarszrutkiwbiszkeku: przeczytaj jeszcze raz co napisałem - kredyty są dla ludzi którzy umieją z nich korzystać. Najwyraźniej dla ciebie też nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prawdą jest że biorą wszyscy jak leci, ale to głównie ludzie którzy mają pieniądze/umieją nimi operować, traktują kredyt operacyjnie, a ludzie którzy są ekonomicznie niewyedukowani - biorą ponad miarę/pod kurek i bez wyobraźni, lub brzydzą się kredytów jak ty i tyle. Dla