Wpis z mikrobloga

@gmekowsky: czyli w sylwestra i Nowy Rok też pracowałeś? Czy co chcesz mi kalendarzem windowsa udowodnić? To że nie chcesz korzystać z kalendarza kraju w którym żyjesz? Może pomyśl o emigracji, będzie ci łatwiej pracować w każdą niedzielę do woli.
@Creed-Bratton to patriotyzm poznaje się po 5 z dyktand? Czy lubisz wyzywać innych wymyślając sobie kim są w swojej głowie?
@BiauekRemover dziś razem ze wspólnotą Kościoła przeżywamy święto Objawienia Pańskiego. Dla
Pobierz Polasz - @gmekowsky: czyli w sylwestra i Nowy Rok też pracowałeś? Czy co chcesz mi ka...
źródło: IMG-20240106-WA0000
UU PATRZCIE JAKI JA JESTEM COOL NIE MAM KALENDARZA W DOMU I NIE ZNAM POLSKICH ŚWIĄT


@frutson: Kto, #!$%@?, obchodzi jakieś "trzech króli"? Nawet przeciętny katolik nie idzie wtedy do kościoła, a dla niekatolików to "święto" nie ma żadnego znaczenia.
Zanim zrobili wtedy dzień wolny, to nikt nie pamiętał o istnieniu czegoś takiego. Nie dziwne, że jak wypada w sobotę to można zapomnieć.
@Polasz: Cóż, masz inną banieczkę. Ja nie znam nikogo, kto by szedł dzisiaj do kościoła. Nie mowię że "święto" mi się nie podoba, bo każdy dzień wolny mi się podoba. Jak się dobrze poukłada to można sobie wyjechać 25.12-6.01 wykorzystując mało urlopu. Niestety w tym roku się ułożyło słabo.
@DerMitteleuropaer: a rozmawiasz z innymi czy chodzą do Kościoła w święto Trzech Króli? Osobiście nigdy nie wpadł mi taki temat ze znajomymi i trudno mi oceniać ich zwyczajach na ten dzień. Sam mogę powiedzieć z doświadczenia, że w Kościele było dziś więcej ludzi niż w zwykłą niedzielę. Masz dla dzieci i każde dostało koronę i wszyscy na koniec poszliśmy w orszaku dookoła kościoła.
PATRZCIE JAKI JA JESTEM COOL NIE MAM KALENDARZA W DOMU


@frutson: Niepotrzebnie drwisz. Ludzie młodzi nie kupują już kalendarzy, datę i godzinę wyświetla nam telefon. W moim środowisku nikt już nie chodzi do kościoła, a telewizję i radio zastąpił nam netflix. Dlatego rozumiem, że zamknięte sklepy mogły dziś niektórych zaskoczyć.
@Talaith a potem dej ślub kościelny dej komunie dej bierzmowanie, czemu mój brajanek albo Julka nie zostaną chrzestnymi,
Tylko i wyłącznie wina rodziców jeżeli chodzi o to, że nawet na zegarku się nie znają i nie znają podstawowych dat w polskim kalendarzu,

“Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie”

Z takim podejściem to nasza cywilizacja nie ma szans na dłuższe istnienie