Wpis z mikrobloga

#starelwisko
Aktualizacja

Żelastwo wytargane!
Teraz trzeba troszeczke posprzątać w tym burdelu.
Poza tym miałem zawieźć głowicę do zrobienia u znanego szpeca w Krk. Ale że chce zrobic porting głowicy, a oni takich rzeczy nie robią i odesłali mnie pod inne nazwisko. Kumpel mi już wspominał o nim, że jest taki gość co ogarnia takie tematy, a w szczególności francuzy.
Jak z zewnątrz to po prostu była stodoła, tak w jej wnetrzu mi się po prostu gębą otworzyła.
Elegancko stworzony warsztat z regałami pełnymi głowic, skrzyni, wałków - No #!$%@? tam było wszystko! Tylko ten porzadek i elegancja, wszystko poukładane. Sztos!
Szybkie oględziny i cytujac jegomościa - "Ooo to ta lepsza głowica. Już widzę, że wygląda dobrze, ale sobie wszystko posprawdzam. To ta lepsza niż w 205 gti, bo Tu masz na pewno tam płaskie tłoki, a nie wklęsłe jak w 205, a to dlatego, bo cięższe auto i zrobili wyższy stopień sprężania, żeby od dołu już jechał. Tylko ten wałek taki kiepski... Tzn wygląda dobrze, ale coś poszukam, pomierzę, to Ci go zmienie na bardziej ostry i będzie fajniej jeździł. Jakbyś coś stroił to u mnie kiepsko z czasem teraz ( ja tylko stałem i się nie odzywałem bo kurde mnie przytkało, ale mówię, że No wałek można w sumie zmienić, jak będzie lepiej, ale nic poza tym). To ewentualnie skrzynia do zmiany, i coś wydusimy z niego. Ale oczywiście w granicach rozsądku, jak nic nie zmieniamy, bo lubię te auta. Kiedyś wlasnie w 205 udało się wyjść na 220KM, ale to na grubo....
I tak ponad godzinę tam stałem i chłop się rozgadał, to o 3.2 busso, to o filmie prof. CHRISA Z V10, że miał robić taki kiedyś, ale właśnie jak zobaczył jak to wygląda, to olał i że Niemce, to nigdy tam a bardzo myślącym ludzi nie mieli. Byle pokazać innym, że oni mogą!"
Chłopa można słuchać godzinami, jest obczaskany w temacie. Poza tym mam podrzucić kolektor ssący i pokrywe zaworów, to wyszkiełkuje wszystko i będzie elegancko.

Jeszcze w chaupie zauważyłem, że kolektor wydechowy ma lekkie pekniecie, więc zabrałem, żeby obejrzał czy zostawić. Nie jest źle, może być, ale żebym sobie szukał. Już mi podrzucił, w których modelach był taki kolektor (Fiaty, citroeny peugeoty jakiś ford)

Do następnego...

#motoryzacja #peugeot
cieply_chlodniarz - #starelwisko
Aktualizacja

Żelastwo wytargane!
Teraz trzeba trosz...

źródło: 20240105_213849

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz