Wpis z mikrobloga

@horus666: Po kolei:

Zakłamane założenie (argument from incredulity)
"Wiecie, że Bóg stworzył szatana?" zakłada z góry, że Bóg stworzył Szatana bez przedstawiania dowodów lub dopuszczania alternatywnych punktów widzenia.

Fałszywa przyczyna
  • Odpowiedz
  • 1
@xyzzy:

Zakłamane założenie (argument from incredulity)

"Wiecie, że Bóg stworzył szatana?" zakłada z góry, że Bóg stworzył Szatana bez przedstawiania dowodów lub dopuszczania alternatywnych punktów widzenia.


A kto stworzył wszechświat? Wydaje mi się, że w Biblii jasno jest określone, że stwórcą wszechrzeczy (a także aniołów, a w tym szatana, który był wpierw zwykłym aniołem)
  • Odpowiedz
  • 1
@xyzzy: Mijasz się z tematem, kolego. Dlatego usuwam Twój wpis. Również, wrzucam Cię na czarną listę, gdyż nie mam zwyczaju rozmawiać w sposób uwłaczający ludzkiej godności.
  • Odpowiedz
Wiecie, że Bóg stworzył szatana? Wiedząc, że ten Go zdradzi.


@horus666:

Ciekawy pogląd. W końcu sama Biblia mówi o Bogu jako o " Stwórcy wszechrzeczy" (Ef 3:9).
Jednakże, co do szatana, informuje, że został stworzony jako doskonała istota duchowa. W początkach istnienia "stał w prawdzie", jednak z upływem czasu zbuntował się przeciwko Bogu. Tak więc jako istota doskonała, "stał się" przeciwnikiem Boga a nie został takim stworzony. Jego obecna natura jako kłamcy i ojca kłamstwa wynika z jego zbuntowania się i odejścia
  • Odpowiedz