Wpis z mikrobloga

hej mirki, nie jestem specem od hostingów. cf podniosł dosc mocno ceny. mam obecnie taki pakiet jak na fotce. czy nie bedzie z nim problemów dla 3 sklepow na presta, małe sklepy bez szału. i czy cenowo adekwatnie czy można na rynku coś fajniejszego znaleźć?

cyberfolks ma w ofercie tez hosting dedykowany dla prestashop. na jaki ruch wystarczy 250 gb? czy jest sens kupowac taki hosting czy to jakis pic marketingowy ze przyspieszy działanie sklepu. na obecnym zwykłym działa wszystko spoko.

#cyberfolks #hosting #serwery #webdev #www
presburger - hej mirki, nie jestem specem od hostingów. cf podniosł dosc mocno ceny. ...

źródło: cyberrr

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
@presburger:
1. W pakietach WP mają lepsze CPU, które sprawia, że strony wczytują się szybciej. W tych pakietach jakość tych CPU jest wyższa od średniej rynkowej.
2. Taniej w podobnej jakości masz np. w sohost.com - mniej więcej odpowiednikiem pakietu będzie SO10 NVMe - za 150zł rocznie brutto.
3. Możesz zainstalować tam i 100 sklepów i to nie ma znaczenia, znaczenie ma jak masz na nich ruch. Nikt nie wchodzi
  • Odpowiedz
@presburger: koniecznie sprawdź naszą ofertę. Np. plan SIMPLE 10 GB NVMe kosztuje regularnie 54,99 zł netto. Z kodem wykop20 otrzymasz dodatkowe 20% rabatu.
Nie posiadamy limitu transferu dodatkowo parametry techniczne są na wiele wyższym poziomie.
  • Odpowiedz
@presburger: Jasna sprawa. Problem jest tylko taki, że nie ma coś takiego jak ogólną jakość. Jedne hostingi szybciej wykonują PHP, inne mają szybsze bazy, inne szybsze dyski, jeszcze inne szybsze łącza.

Czasem hosting wydaje się super, strony śmigają bo pierwsze trzy parametry są idealne. Ale wystarczy że łącze jest kiepskie i wejdzie na raz kilka osób i strona wczytuje się szybko, a zdjęcia doczytują się przez wieczność.

Hostingi podają parametr vCPU i się nim prześcigają, a większość z nich stosuje procesory które kładą nacisk na ilość rdzeni, a nie na szybkość. Istnieje odwrotna zależność stosunku ilości rdzeni do ich taktowania. Można to porównać do transportu - te kładąca nacisk na rdsenie to ciężarówki, te na taktowanie - busy albo osobówki. Gdy chcesz szybko dostarczać użytkownikowi stronę (przewieźć towar z Krakowa do Gdańska) to te hostingu kładące nacisk na taktowanie zrobią to szybciej. Ale na papierze mogą wydawać się gorsze, bo mają mniej vCPU w ofercie. Ale idąc dalej w tej analogii - teoretycznie procesory kładące nacisk na rdsenie (ciężarówki) pozwolą równolegle dostarczyć stronę wielu użytkownikom, ale
  • Odpowiedz
  • 0
@zwierzak40 dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz - teraz wiem wiele wiecej na ten temat. zastanawiam sie nad hostido lib sohost od mirkow wyzej. ktorys z nich byc polecil? tak jak mowie ruch na moich sklepach nie jest duzy, produktow max. kilkaset, malo wtyczek i wodotrysków wiec nie sa to jakies molochy z duza iloscia zdjęć w wysokiej rozdzielczosci i duzą wagą.
  • Odpowiedz
@presburger: Hositdo nie miałem okazji wypróbować. Na pewno na plus jest to, że stoi za tym osoba, która stworzyła bardzo znany i dobry w starych czasach hosting hekko. I jest w kolejce u mnie do wypróbowania.

Póki co większości klientów polecam sohost, bo nie miałem żadnych problemów, korzystają z Ryzena 5950x (bardzo wydajne CPU), support odpowiada zazwyczaj w ciągu 15 minut od razu rozwiązując problem.
  • Odpowiedz