Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy dot. hostingu, ale konkretnej, a nie "pińćset giga, tyśąc SSD, wpisz mój kod".

Mam mały sklep na PrestaShop, 1000 produktów, kilka - kilkanaście zamówień dziennie. Wybrałem polecany tutaj #mydevil i jestem umiarkowanie zadowolony. Na szybko:
* MySQL pada o 3:30, zgłaszam o 7:10, naprawione o 7:30
* Dzisiaj sklep atakuje jakiś bot, zauważam 100% użycia CPU, na tę chwilę 250'000 requestów, muszę sam blokować w htaccess
* E-maile przestają wychodzić bo SpamCop padł i ja to zauważam + zgłaszam
* Sporadyczne błędy 502, podobno przez limit procesów, choć widzę je nawet w nocy przy zerowym / znikomym ruchu

Chciałbym mieć stabilny i monitorowany hosting oraz nie bawić się w admina.

Duzi gracze (OVH, nazwa.pl) mają wiadome opinie. Mali gracze to często problemy jak wyżej. Chociaż OVH też potrafi się spalić.

Co wybrać, jak żyć?

#hosting #serwery #vps #ecommerce #prestashop
  • 20
  • Odpowiedz
@Zajec5: dhosting.pl // strona padła mi w ciągu dnia to naprawili w 20min. // z poczty maile nie wychodziły bo coś tam przestawiłem to też naprawa ekspresowa praktycznie w 15min. Byłem z nich zadowolony i dalej jestem ale póki mam hosting na nazwa.pl no to korzystam z nazwy :)
  • Odpowiedz
@Zajec5: Cześć, sprawdź koniecznie naszą ofertę na sohost®
Nasze serwery są monitorowane przez naszego administratora. Zanim zdążysz zauważyć, że coś jest nie tak to problem zostałby naprawiony.
Co do ataków to mamy komercyjne zabezpieczenia, które są oparte o AI i skutecznie blokują takie requesty.
Nasze serwery są oparte o LiteSpeed i dzięki temu możesz skutecznie przyśpieszyć działanie swojego sklepu za pomocą LSCache

Z naszym kodem WYKOP hosting 25% taniej!
  • Odpowiedz
moge polecić hostinguj.pl

@SEKON_wk: Dziękujemy

@Zajec5: Jeżeli ma być szybko i stabilnie to polecamy przetestować nasz plan SSD NVMe Business przez 14 dni za darmo! https://hostinguj.pl/hosting-ssd-nvme/

Twój sklep oparty o PrestaShop na serwerze SSD NVMe LiteSpeed z dostępem do 1 vCPU Intel Xeon E-2136, 1 GB RAM DDR4 ECC 2666 MHz z LSCache + Redis pozwoli Ci uzyskać oczekiwaną wydajność i szybkość.

Komercyjne oprogramowanie Imunify360 jest dostępne we wszystkich naszych
hostinguj - > moge polecić hostinguj.pl
@SEKON_wk: Dziękujemy

@Zajec5: Jeżeli ma ...

źródło: comment_1625831748uejL2hmSwOOV8jCaRHLl0I.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Zajec5: Cześć. Napiszemy o usłudze CloudHosting e-Sklep, którą z resztą możesz samemu przetestować przez 30 dni za darmo. Możemy przenieść Twoją stronę i sam zweryfikujesz, jak działają nasze serwery. Ale kolejno - bazy danych uruchamiamy w osobnych macierzach, które działają w oparciu o dyski Intel Optane z technologią 3D XPoint. Zapewnia to jeszcze szybsze działanie baz, niż na dyskach NVMe. Jesteśmy operatorem własnego Scrubbing Center (https://www.nazwa.pl/scrubbing-center/) , dzięki któremu oferujemy
  • Odpowiedz
@Zajec5: Monitorujemy serwery 24h/dobę i problem był rozwiązywany zanim się skontaktowałeś z nami, w razie ataków można kontaktować się z nami w celu zablokowania ataku lub wyciąć je na poziomie .htaccess.
  • Odpowiedz
@MyDevil:

w razie ataków można kontaktować się z nami w celu zablokowania ataku lub wyciąć je na poziomie .htaccess.

no tak mało profesjonalnie że trzeba do was pisać żeby zablokować atak xD
  • Odpowiedz
@Zajec5: Mi Mydevil utrzymał woo przy dużym ruchu. Ważne by poprosić i zwiększenie limitów procesów php do 80% i dorzuć cloudflare do tego (najlepiej ten plan za 20dolków)
  • Odpowiedz
@Darkiii: dzięki, dawno już przeniosłem się z hostingu MD1 na MD2 i mam limit procesów zwiększony do 70.

Chciałem Ci wkleić jakiś log i zauważyłem coś ciekawego. Najwięcej błędów 502 mam ok. 3:52 w nocy. Niezależnie od ruchu na stronie. Podeślę @MyDevil zaraz to do sprawdzenia. Może w końcu coś się wyjaśni! :)

[10/Jul/2021:03:51:50 +0200] "GET /28-(...) HTTP/1.0" 502 3361 "-" "Mozilla/5.0 (compatible; SemrushBot/7~bl; +[http://www.semrush.com/bot.html)"](http://www.semrush.com/bot.html)")
[10/Jul/2021:03:51:51 +0200] "GET /index.php?fc=module&(...) HTTP/1.0" 502
  • Odpowiedz
@Zajec5: też mam problem z nimi ostatnio ( ͡° ͜ʖ ͡°) 502 wywala przy każej akcji sprzedażowej a nie tak dawno przy większym ruchu nic nie wywalało (,)
  • Odpowiedz
Napisałem zgłoszenie, że 502 występują bardzo często w stałych godzinach nocnych (tak jak ta 3:52). Pierwsza odpowiedź to oczywiście przeciążenie z winy procesów. Potem dostałem konkretną odp.: "jest to spowodowane restartem php".
Tak więc najwyraźniej trzeba się pogodzić z nocnymi 502 w MyDevil.

Ostatnio miałem kolejną przygodę. Wysłałem e-maila do Yahoo 2021-08-22 o 22:20:43. Info o niedostarczeniu dostałem 2021-08-24 o 3:23. Przyczyna: "unexpected volume or user complaints". Dopiero jak zgłosiłem o 13:49
  • Odpowiedz