Wpis z mikrobloga

Warto wspomnieć, że w tym roku z fabryki wylecą pierwsze polskie F-35 ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety do Polski dotrą dopiero za 2 lata, a w tym czasie za oceanem szkolony będzie nasz personel do obsługi tych maszyn.

2026 to i tak niezły termin na wdrażanie najnowocześniejszego samolotu bojowego świata ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#wojskopolskie #wojsko #militaria #lotnictwo #polska #f35
wjtk123 - Warto wspomnieć, że w tym roku z fabryki wylecą pierwsze polskie F-35 ( ͡° ...

źródło: f35

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@wjtk123: a jak jest z offsetem, serwisem i gospodarczym aspektem? Pytam z ciekawości bo gdzieś mi padło w oku, że chyba minister obrony Holandii mówił, że 90proc inwestycji w f35 wraca do kraju w postaci korzyści gospodarczych dla obywateli.
  • Odpowiedz
  • 0
@Karbon315: Dokładnie. Niestety nie poszliśmy za ciosem i nie zamówiliśmy dodatkowych eskadr, zanim kolejka stała się jeszcze dłuższa.

@Raa_V Nie ma offsetu, bo obliczono, że był nieopłacalny. Generalnie offset to nie są darmowe inwestycje, tylko mocno złożona struktura, która podbija koszty kontraktu.
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek:

jedna rzecz też bawi ( ͡º ͜ʖ͡º)


F-35

First flight - 15 December 2006;


Number built - 980+ as of December 2023


Su-57

First flight - 29 January 2010


Number built - 32 (10 test[2] and 22 production aircraft[3])

Ja jeszcze dodam coś od siebie. F-35 spełnia wymagania, które mu narzucono, a Su 57 w sumie nie wiadomo czy ma obiecany radar, silnik, czy po
  • Odpowiedz
@Hieronim_Berelek: Su 57 nie ma jeszcze docelowych silników, więc nie powinien być porównywany do myśliwców piątej generacji.
Jestem skłonny nawet uwierzyć że szybciej wyprodukują MiGa 41 niż docelowe silnika dla Su 57( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz