Wpis z mikrobloga

  • 1
@gorzki99: Żydzi przypływali do Imperium Osmańskiego, a potem do terenów należących do Wielkiej Brytanii zupełnie legalnie. Kupowali puste, nieurodzajne ziemie, wznosili swoje domy, zbudowali swoje miasta od zera (jak Tel Awiw). A po 2 WS Brytyjczycy opuścili teren dając ziemię Izraelitom legalnie.
  • Odpowiedz
@dziadeq: Troche jeszcze musisz doczytac. Ale mniej wiecej Cie kojarze. Raczej nie trolujesz i nie bluzgasz.

Wiec ja Ci powiem co doczytalem a Ty doczytaj czy czasem nie robie Cie w wala.

1-brytole sprawowali mandat nad tymi ziemiami.
2-zydzi wykupywali ziemie ktore araby
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Jak Ci Niemcy i ONZ pozwolą to dostaniesz swoje państwo. W podobny sposób powstało Kosowo, dostało zgodę ONZ (bez zgody Serbii). W latach 50, Izraelczycy kupowali ziemię od Brytyjczyków, po czym powiedzieli że chcą swoje państwo to dostali zgodę od Brytyjczyków i ONZ. Więc dostali swoje państwo.
  • Odpowiedz
po czym powiedzieli że chcą swoje państwo to dostali zgodę od Brytyjczyków i ONZ. Więc dostali swoje państwo.


@dziadeq: Nie nie. Mowilem zebys doczytal? Brytole zlali temat i scedowali decyzje na ONZ.

I jeszcze raz - kupno ziemi nie oznaca z automatu zalozenia panstwa.

Wyobrazasz sobie sytuacje ze ktos kupuje ziemie w polsce a po jakims czasie zaklada na niej wlasne panstwo? Bo mu ONZ pozwolilo?
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: Jeżeli Polska i ONZ na to pozwoli to czemu nie? W trochę podobny sposób było z Kosowem, w podobny sposób Katalonia nie jest państwem bo Hiszpania i ONZ nie pozwala. Izrael dostał zgodę i ma swoje państwo.
  • Odpowiedz
Jeżeli Polska i ONZ na to pozwoli to czemu nie?


@dziadeq: Bo palestyna nie do konca pozwolila zeby na jej terenie powstalo obce panstwo? Taka drobna roznica. I moze dlatego caly cas sie leja?
  • Odpowiedz
  • 3
@gorzki99: Nigdy w historii nie było takiego państwa jak palestyna. Te ziemie nigdy wcześniej nie należały do palestyny. Te ziemie należały wcześniej do Brytyjczyków, wcześniej do Turków itd.

A leją się bo palestyna po 2ws dostała swoją autonomię i ziemię, ale im dupsko pękło i chcieli wybić wszystkich Izraelitów. Nie udało im się parokrotnie i tyle. Mogli siedzieć w spokoju i się rozwijać. Tak samo Izrael kontrolował strefę gazy przez
  • Odpowiedz
@dziadeq: terroryści? Czemu nie wybija kierownictwa Hamasu? Wiedzą gdzie ich znaleźć. Wolą burzyć palestyńskie osiedla i zabijać cywilów. Coś mi się wydaję że bardziej im zależy na wypędzeniu ludności z gazy gdzieś do Egiptu czy gdzie się da a jak się nie da to znow podzielą gaze na osiedla a między osiedlami osiedlą Żydów jak to ma miejsce na lewym brzegu.
  • Odpowiedz
  • 0
Czemu nie wybija kierownictwa Hamasu


@mleko3-2procent: przecież wybijają, 2 dni temu zabili jednego z czołowych przedstawicielu hamasu który jak szczur ukrywał się w Libanie. Step by step.
  • Odpowiedz
@dziadeq: Miras mozemy sie niezgadzac ale szanujmy sie. Zarowno Ty jak i ja przyznalismy to samo - na terenach palestyny zydzi wykupywali ziemie. I jak wykupili jej ok 30% to postanowili utworzyc wlasne panstwo.

Kto byl pierwszy? ten co wykupuje ziemie czy ten od kogo sie ziemie wykupuje?

I jak jzu wspomnialem - poczytaj. izraelici owszem - byli na tych ziemiach. Daaaawno temu. Potem sie na jakies 2000 lat wyniesli. I te ziemie krwia okupili zarowno araby, jak i chrzescijanie jak i inni. Tylko nie izraelici. I nagle po takim casie wchoda cali na bialo bo ONZ im ta ziemie dalo. Ja cie prosze. Troche szacunku dla tych ktorzy tam krew przelewali jak oni mieli wyjebongo. Zarowno do chrzescijan jak i arabow. No ale na gotowe sie duzo latwiej
  • Odpowiedz
  • 0
zydzi wykupywali ziemie. I jak wykupili jej ok 30% to postanowili utworzyc wlasne panstwo.


@gorzki99: jak Holendrzy kilkaset lat temu w Afryce, kupowali nieużytki i założyli RPA.

Kto byl pierwszy? ten co wykupuje ziemie czy ten od kogo sie ziemie wykupuje?


@gorzki99: pierwsi byli Brytyjczycy którzy im ziemie sprzedali i uznali ich państwo i się zwinęli.
  • Odpowiedz
pierwsi byli Brytyjczycy którzy im ziemie sprzedali i uznali ich państwo i się zwinęli.

@dziadeq: A ja Ci caly cas tlumacze jak krowie na rowie. Zydzi kupowali ziemie od palestynczykow a nie od brytoli. Brytole tylko sprawowali mandat nad terytorium palestyny. Serio musisz doczytac :)
Palestyna byla najpierw - potem brytole ja zaczeli "okupowac"
  • Odpowiedz