Wpis z mikrobloga

#rosja #wojna #ukraina

Putin w ostatnich wystąpieniach potwierdził rzeczywisty strategiczny cel wojny w Ukrainie: zdobycie przewagi w neozimnowojennej konfrontacji z Zachodem; idzie mu nie tylko o zdobycze terytorialne i podporządkowanie sobie samej Ukrainy,ale o zwycięstwo z głównym wrogiem - Zachodem


https://twitter.com/SKoziej/status/1742456428370248034

Dla wszystkich optymistów że wojna może się skończyć na Ukrainie
  • 15
@panzerfucker: Putin chce zdobyć przewagę nad Zachodem? Aha, ok, życzę powodzenia.

Jak kraj z tak marną gospodarką chce konkurować z całym Zachodem? To będzie blamaż, porażka większa niż w starciu: Zachód (na czele z USA) z ZSRR w czasach Zimnej Wojny.
Putin w ostatnich wystąpieniach potwierdził rzeczywisty strategiczny cel wojny w Ukrainie


@panzerfucker: To coś szybko mu poszło to myślenie. Ledwie dwa lata. Maładiec!
@panzerfucker: Jak pobiją całą Ukrainę to będzie gwóźdź do ich trumny a w Warszawie będzie można spokojnie otwierać szampana bo Rosja takową zdobyczą zwyczajnie się zadławi.

Pomijajac wszystkie inne problemy Rosji z takim stanem rzeczy to patrząc jedynie na ekonomiczny aspekt takiego wyniku całej tej awantury to masz gospodarkę wielkości Włoch z uwieszoną u cyca zrujnowaną i wyczyszczoną z młodych ludzi Ukrainą (młode kobiety już siedzą na zachodzie a w przypadku
@panzerfucker: Bo nie skończy. Rosja co najmniej raz na 10 lat musi kogoś zaatakować, bo inaczej się tam uduszą. Tylko jeśli na Ukrainie wybili sobie zęby, to kogo? Gruzję, może Armenię albo Białoruś, kiedy kartofel wyzionie ducha? Kazachstan, żeby zająć Bajkonur? Chcą się rzucać na NATO, a za chwilę z sojuszników pozostanie im tylko Korea Północna, a i to póki Chiny pozwalają.
@Towarzysz_Moskvin: Nie wiem czy by to była dla nich zdobycz którą się zadławią. Czy Rosja podbija Ukrainę żeby przejąć ich emerytów i wypłacać im emerytury? Czy Putin i oligarcha by się nimi przejmowali? Raczej tylko chcą podmienić władze na posłuszne, nowe władze zostawią z problemami a te będą głosić że oto nadszedł czas szczęśliwości.

Co się uda to wywiozą, co się uda to przejmą oligarchowie i tak ta Ukraina zbiedniałaby ale
@panzerfucker: serio ktoś wierzy, że rosja się zatrzyma na Ukrainie? Że o Ukrainę chodzi? Czemu tacy ludzie w ogóle się wypowiadają, czytając główną wykopu uważają się za ekspertów.
@panzerfucker:

Nie wiem czy by to była dla nich zdobycz którą się zadławią. Czy Rosja podbija Ukrainę żeby przejąć ich emerytów i wypłacać im emerytury? Czy Putin i oligarcha by się nimi przejmowali? Raczej tylko chcą podmienić władze na posłuszne, nowe władze zostawią z problemami a te będą głosić że oto nadszedł czas szczęśliwości.

Chcąc nie chcąc będą musieli ten bajzel ogarnąć z własnych środków. Zobacz ile kasy pompują w Donbas
@Towarzysz_Moskvin: Wiem że było tam wielu prorusków, ciekaw jestem aktualnych nastrojów.

Nie wiem czy Rosja przejmuje się ekonomią aż tak bardzo, gdyby myślała czysto ekonomicznie nie utrzymywałaby takich tworków jak pseudo republiki donbaskie czy Nadniestrze i wogóle zakończyłaby tą wojnę. W przypadku Ukrainy skala jest inna, ale przecież znamy cel Putina, podbój Ukrainy, to chyba ten argument nie jest dla nich ważny. Twój logiczny punkt widzenia nie jest ich punktem widzenia.