Wpis z mikrobloga

Więc tak, planuję rozpoczęcie pracy na poważnie w #uk
Chcąc wykonywać ten sam zawód co tutaj potrzebuję zarejestrować się w The Health and Care Professions Council, więc potrzebuję zebrać dokumenty i dyplomy, notarialnie je przetłumaczyć i dopiero mogę zaczynać "zapisywanie się", czego efektem być może po pół roku będzie wydanie licencji.

I jest problem na każdym etapie. Każda strona podaje inne dokumenty. Mają inny system szkolnictwa więc nie wiem który z moich odpowiada ichniejszym. Nie wiem jak patrzą na dyplomy w gównoszkół medycznych i czy nie odrzucą mojej aplikacji na wstępie, a jeśli mieli by tak zrobić to szkoda fatygi i kosztów.

Pod jakim hasłem w googlach mogę w ogóle zacząć szukanie kogoś kto się na tym zna i kto poprowadziłby mnie za rączkę w te odmęty biurokracji? Jak się taki zawód w ogóle nazywa?

#pytanie #pracazagranica
  • 2
Mają inny system szkolnictwa więc nie wiem który z moich odpowiada ichniejszym.


@Panas: Zapoznaj się z materiałami dostępnymi na UK ENIC (dawniej NARIC). To organizacja, która stwierdza zgodność zagranicznych kwalifikacji ze standardami obowiązującymi w UK. Postaraj się o tzw. statement of comparability. Link: https://www.enic.org.uk/Qualifications/SOC