Wpis z mikrobloga

Oczy kobiet i mężczyzn różnią się od siebie.

Na drodze ewolucji oczy mężczyzn zostały przystosowane tak, by lepiej radzić sobie z dostrzeganiem szybko poruszających się obiektów, co znajduje zastosowanie podczas walki i polowania.

Tymczasem oczy kobiet zostały przystosowane tak, by lepiej rozpoznawać kolory, co znajduje zastosowanie przy sortowaniu skarpet po praniu.

#rozowepaski #niebieskiepaski #pasjonaciubogiegozartu #heheszki #zonabijealewolnobiega
  • 19
  • Odpowiedz
@F3NIK5: to moja żona ewidentnie miała być facetem

ma wzrok jak sokół, dostrzega najmniejszy ruch, widzi jakieś ptaki z daleka i mówi "o patrz, modraszka" gdzie ja widzę tylko gałęzie i zanim cos zauważę to ptak zdąży odlecieć xD. Jak była mała to ponoć z samochodu potrafiła dopatrzeć się grzybów rosnących przy drodze.

śmieje się, że minęła się z powołaniem i powinna zostać snajperem
  • Odpowiedz
@F3NIK5: Śmiechłem :D. Ale też dodam od siebie, że faktycznie wzrok męski to tzw. "widzenie lunetowe", a więc, żeby dostrzec detale, musimy wzrokiem skupić się na danym obiekcie. Za to fenomenalnie reagujemy na ruch. Eksperyment dla Panów - pójdźcie na miasto i popatrzcie w dal, ale w jeden konkretny punkt. Skupcie się na punkcie. W mig dostrzeżecie, że być może nie widzicie detali, ale ruch czegokolwiek jest dla was wspaniale widoczny.
  • Odpowiedz
raczej chodzi o owoce.


@PokemonowyRambo: @F3NIK5 #!$%@?ąc już od tego że wpis mówi o żarcie, to nie ma specjalnego podziału między tym jak się różnią oczy kobiet i mężczyzn, po prostu faceci częściej mają #!$%@? na odcienie kolorów, no chyba że chodzi o odcienie lakieru na zderzakach auta, albo kolorki skinów w csgo, już nie mówiąc o odróżnianiu szczegółów. Po prostu ludzie sami sobie wyrabiają "czułość" na szczegóły i kolory ze
  • Odpowiedz
@Eremites: no wiem, że we wpisie chodzi o żarcie xd. A tak na poważnie, to kobiety są bardziej wrażliwe na kolor, co zostało udowodnione.

Kobiety mają chromosomy X od matki i od ojca. W obu chromosomach mogą być nieco inne warianty genu kodującego rodopsynę, co może prowadzić do innego szczytu wrażliwości na daną długość fali (inna czerwień, np. bardziej przesunięta w stronę pomarańczowego). Po zapłodnieniu i podziale komórki jajowej, chromosomy X
  • Odpowiedz
@F3NIK5: Ministra równości: nie zrównamy wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn bo kobiety zajmują się osobami straszymi, niedołeznymi i niepełnosprawnymi

piźdźnięty wykopek: To niesprawiedliwe!!! Równy wiek !
piźdźnięty wykopek: kobiety nadają się do obsługi pralki bo niepełnosprawny chłop brudas nie potrafi i kobieta musi go wyręczyć
  • Odpowiedz