Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirkowie,

Przeprowadziłem się na wieś i szukam internetu. Niestety w grę wchodzi tylko radiówka z anteną zewnętrzną.

Czy można w jakiś sposób sprawdzić jaka sieć będzie najlepsza w mojej okolicy? Jakie nadajniki w okolicy się najlepiej sprawdzą i jak ustawić antenę? Wiem, ze mógłbym wziąć po prostu startery różnych sieci i sprawdzić samemu. Jednakże, zasięg jest tutaj tak słaby, że bez aneteny zew. nic mogę nie złapać.

Pytanie również do bardziej doświadczonych, czy lepiej jest kupić swoją antenę + router a od operatora wziąć tyko kartę sim? Czy lepiej szukać ofert router + antena od operatora? Chodzi mi o stabilność działania i oczywiście co wychodzi lepiej finansowo. Jak dzwoniłem do np. do Orange to mówili mi, że antena + router na raty + do tego jeszcze miesięczny abonament co wychodzi prawie 150zł miesięcznie za 150gb transferu. Troche mi się to nie uśmiecha, biorąc pod uwagę, że przesiadam się ze światłowodu 1gbps, za który płaciłem 50zł na miesiąc ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#internet #radiowka #lte #technologia #router #tmobile #orange #plus #play
  • 9
@actind: Nie T-mobile to zasada numer 1.
Ja w 2 lokalizacjach w łącznie 4 budynkach mam Orange. Modemy LTE Mikrotik SXT LTE6, LHG LTE6 i 2 różne Zyxele. Wniosków z tego wszystkiego masa xD Zależy jaki masz dokładnie przypadek
  • 0
@Nowa_Zielonka_: na starlinka szkoda mi kasy, jeśli dobrze rozumiem nie dość, że za antenę trzeba zapłacić prawie 3k na start to później jeszcze 335zł miesięcznie.

@Jarek_P : dzięki, z mapy wynika, że najbliżej mam BTS Play.
czy pasma:

Play ID: PLO4445

LTE1800 LTE2100 LTE800


będą okej?
@actind: Każdy z branży w wielu dyskusjach o tym wspomina, dlatego od początku cisne Orange we wszystkich moich przypadkach i jest OK. A do przekaźników bardzo przywiązywać się nie można bo oni co kilka tygodni/miesięcy coś tam wszędzie zmieniają.
Bawiłem się z Cell Lock w Mikrotikach i nie ma szans na to w tej dziczy. Trzeba polegać na automatycznym przełączaniu, początkowo jednak po prostu kierunek możliwie optymalnie trzeba sobie wybadać (masz
będą okej?


@actind: właściwa odpowiedź brzmi: "mogą być ok". A czy będą - najlepiej sprawdź sam, kup jakiś starter najtańszy i przetestuj choćby telefonem. wyposażonym w apkę speedtest. Zainstaluj sobie też apkę Net Analyser, w niej (zakładka Info) zobaczysz, z czyim BTSem się połączyłeś tak naprawdę, bo w przypadku Playa to akurat nie musi być oczywiste.
  • 0
@actind, poza miastem warto przetestować naszą usługę NET BOX. Aktualnie również możesz skorzystać z naszej promocji i zgarnąć usługi za rok w prezencie. Dodatkowych plusem, jest to, że możesz przetestować nasze usługi przez 21 dni. Jeśli NET BOX okaże się tym, czego potrzebujesz, będziesz mógł po prostu dalej z niego korzystać. Jeśli nie, możesz nam oddać sprzęt i rozwiązać umowę (nie dotyczy ofert grupowych - to jaką będziesz miał ofertę możesz