Wpis z mikrobloga

Platforma doszła do władzy i mamy pierwsze efekty:
- wprowadzenie 800+ przez tuska - tylko w 2024 roku, będzie nas Polaków to kosztować rekordowe 65 miliardów złotych (!!!)
- podwyżka opłaty paliwowej o 13,2%
- składki ZUS dla przedsiębiorców około 250zł w górę (!!!)
- akcyza na alkohol i papierosy w górę
- podatek rolny - wzrost o prawie 21% (najwyższa podwyżka w historii)
- budżet Kancelarii Premiera będzie rekordowy i przekroczy poziom, jakiego nigdy jeszcze nie było(!!!) - ponad 2 miliardy złotych
- rekordowa dziura budżetowa, która ma wynieść 184 mld zł (!!!)

A wyborcy platformy i inni socjaliści zadowoleni, bo 800zł "bombelkom dali". Masakra. Nie interesuje ich rekordowa dziura budżetowa, rekordowa podwyżka podatków, przecież inflacje wywali w kosmos. Ważne że "bombelkom dali".

A to oznacza, że zwykłe chłopy które utrzymują w większości państwo Polskie będą jeszcze więcej w podatkach oddawać. Dramat!
#gielda #finanse #ekonomia #bekazlewactwa #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #polityka
dziadeq - Platforma doszła do władzy i mamy pierwsze efekty:
- wprowadzenie 800+ prze...

źródło: wyborcy platformy

Pobierz
  • 81
akcyza na alkohol i papierosy w górę


@dziadeq: Że co? Przecież stawki akcyzy na fajki i alkohol już są ponad optimum krzywej Laffera, wpływy do budżetu tylko spadną,

Raz już takie życzenia składałem, ale dobra okazja żeby powtórzyć: każdemu kto zagłosował na Jay-Z jako na Rozsądną™ Opozycję i Umiarkowany® Wolny Rynek szczerze życzę, żeby na własnej skórze poczuli każdy syf który ten rząd wprowadzi. Obyście po sklepie chodzili z kalkulatorem i
@dziadeq: widzę, że bordo zobowiązuje. Czlowieku ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem a bierzesz sie za elek. atomowe.

aaa ok. Skoro potrzeba 10 elektrowni atomowych to w sumie 2-3 elektrownie są bez sensu. Lepiej przepalić kasę przez 4 lata na program 800+ który nie działa. Ale to jest w sumie dobre, bo robi to proeuropejski rząd i w Berlinie są zadowoleni.


gdzie ja to napisałem?

totalnie nie znasz tematu, budowa
@dziadeq:
jak tylko wygrali to napisałem:
https://wykop.pl/wpis/74094675/zobaczcie-co-sie-dzieje-na-glownej-jacy-wszyscy-sw

Zobaczcie co się dzieje na Mikro jacy wszyscy świętują odejście Pisu (nie mówię,że był dobry)

Szkoda jest mi tego kraju,kolejny raz te same mordy przy przy korycie i całkowita amnezja na numery jakie odstawiali
Teraz będziemy mieli taką samą retorykę jak na zachodzie,czyli:
-zalew imigrantami
-indoktrynowanie dzieci poprzez ruch lpg (jak powiesz że sie nie zgadzasz z twierdzeniem Twojego dziecka ze identyfikuje się jako
@dziadeq 1. To wina Pisiorów
2. Jest to od lat, w ustawie zapisane, PIS mógł to zmienić jak rządził. Czemu nie zmienił?
3. Jest uzależniona od średniego wynagrodzenia, PIS podniósł minimalną. Gdzie tu wina Tuska?
Żaden punkt się nie trzyma kupy i zapomina o ważnych szczegółach.
A dziura budżetowa to jak myślisz czyja wina? No na pewno nie Tuska. On przez 8 lat nie rządził tym krajem. Za to jak oddawał gospodarka
W jaki sposób rząd, który przejął władze w połowie grudnia 2023 mógł tak zadłużyć kraj? xD

Czy może ta dziura to pozostałość po poprzednim rzadzie?


@repro5: no i nie zapominajmy ze spora część tego "deficytu" to spadający kurs dolara i euro w którym NBP ma rezerwy walutowe, kurs szedł w górę. To było 20mld zysku, kurs spada to 20mld straty. Ot kreatywna księgowość.
W jaki sposób rząd, który przejął władze w połowie grudnia 2023 mógł tak zadłużyć kraj? xD

Czy może ta dziura to pozostałość po poprzednim rzadzie?


@repro5: przecież budżet oni sami planują, nic nie stało na przeszkodzie by zmniejszyć wydatki. Sama likwidacja 800+ i 13 dla emerytów to by była redukcja deficytu o połowę.

Wydatki to nie jest coś co jest utrwalone na następne 10 lat, rząd może od ręki zmniejszyć budżet.