Wpis z mikrobloga

#pytanie #zdrowie #okulary #okulista #korposwiat #korpo #komputery #pracait (?) #praca

mircy, macie jakieś protipy na prace/grę przy kompie żeby nie psuć sobie wzroku? Ostatnie pół roku z powodu choroby musiałem ograniczyć ruch i wychodzenie z domu i zacząłem grać na kompie po pracy, gdzie moja praca polega na siedzeniu przed kompem przez 8 godzin, więc się tylko przełączałem jednym i drugim, i tak zauważyłem jakby pogorszył mi się wzrok, wydaje mi się że muszę częściej mrużyć oczy. Czy to już czas na okulistę i okulary?
  • 5
@turbine:
1. W miarę niska jasność i kontrast - nie an full, szczególnie jak siedzisz niemal po ciemku.
2. Jakieś drugie źródło łagodnego światła w pomieszczeniu
3. Zbadaj hemoglobinę glikowaną i to BIEGIEM. Standardowe badanie. Jak robota siedząca to można przy okazji "zwykłej - złej" diety nabawić się retinopatii.
@turbine: stosuj zasadę 20/20/20, czyli co 20 minut patrz przez przynajmniej 20 sekund na odległość powyżej 20 stóp (6 metrów) - tj. wyglądaj za okno albo patrz na coś w większej odległości niż monitor. Jeśli wzrok będzie dalej zmęczony, udaj się do okulisty a potem optometrysty.
@turbine: ustaw sobie w Windowsie "Wyświetlanie nocne" (pod wyszukaj), by w późnych godzinach automatycznie ci się włączał filtr niebieskiego światła.
Mam okulary minusy, a do komputera ubieram o 1 dioptrii słabsze okulary, jeśli nie zapomnę. Gdy np. czytasz książkę, to mięśnie oka się naprężają by móc widzieć ostro, a gdy patrzysz w dal, to twoje oczy są rozluźnione. Gdy ubieram okulary właśnie o 1 dioptrii większe, w kierunku plusów, to czytając