Wpis z mikrobloga

Ta gra cię zanudzi o ile nie lubisz takich gier.


@Rvn10: No właśnie nad tym się najbardziej zastanawiam. Czy jeśli nigdy nie grałem w coś takiego, to jest szansa, że się wciągnę w ten typ gry?
@Wykopaliskasz Nie ma szans. To jest tylko dla fanów oldschool"owych gierek typu stary Baldur, neverwinter nights, planetscape torment. To zupełny inny typ gry wzorowany na D&D. Może i to nowa gra ale gameplay podobny do gier ponad 20-sto letnich. Jak nigdy w coś takiego nie grałeś to od razu cię odrzuci.
jeśli nigdy nie grałem w tego typu RPG?


@Wykopaliskasz: nigdy nie grales bo nie wiedziales ze takie cos istnieje czy nigdy nie grales bo co prawda znales, slyszales ale odrzucaly cie takie gry? Bo to tez roznica, wiele osob ostatnia taka gre kojazy z bg2 i uznala ze to zbyt archaiczne zeby probowac i zwyczajnie nigdy nie graly w nic aktualnego.

Jesli lubisz walke turowa, duzo dialogow i cyferki z zystemow
nigdy nie grales bo nie wiedziales ze takie cos istnieje czy nigdy nie grales bo co prawda znales, slyszales ale odrzucaly cie takie gry?


@3mortis: Słyszałem o tego typu grach, ale nigdy jakoś nie miałem okazji, bo jak już w coś grałem, to wybierałem inne. Kiedyś mocno się napaliłem na granie w Dragon Age, gdy pojawiały się na youtube recenzje pierwszej części, ale wtedy miałem słaby komputer i w końcu nic
@Wykopaliskasz: Polecam nie sugerować się opiniami od @MrPrado30 czy @Rvn10 i przetestować samemu.

Sam lubie Action RPG ale gry typu BG/Planetscape mnie przerastaly. BG3 kupiłem za grosze na XSX i postanowiłem dać szanse.

Mimo, ze początek nie był łatwy (za dużo wszystkiego i gra mało co tłumaczy), to warto się przemęczyć. W tym momencie to jest jedna z najlepszych gier jakie gralem. Mnogosc opcji w walce i dialogach jest niesamowita.

Na
Słyszałem o tego typu grach, ale nigdy jakoś nie miałem okazji


@Wykopaliskasz: no to mysle ze tak jak pisze @ejenes warto sprawdzic, moze to twoj ulubiony typ gier, po prostu nigdy go nie sprawdziles :)

ale zeby nie wtopic 200zl to moze dalo by sie podzialac torentami, od kogos ze steama pozyczyc albo kupic i oddac (chociaz steamowy zwrot do 2h to troche malo)
@Wykopaliskasz: gra jest łatwa i stworzona dla jak najszerszego grona graczy, wiec jesli lubisz filmowosc narracji jak w dragon age, wiedzminie i mass effect, to jest duza szansa, ze wsiakniesz, chyba ze odbijesz sie od systemu walki. Jak pisalem - gra jest latwa i dla casuali, ale kiepsko wyjasnia zasady D&D 5. Prawda taka, ze pierwszy lepszy filmik z yt trwajacy 10 minut powie ci wszystko co musisz wiedziec o walce