Wpis z mikrobloga

Może wsadzę kij w mrowisko, ale zapytam :D polecacie jakieś podkładki samochodowe dla dziecka? Wiem że od razu wielu z Was zechce napisać, że nie można bo na takiej podkładce dziecko nie ma ochrony bocznej (w sumie tak rozumując to pasuje aby dorośli też jeździli w fotelikach, bo bez nich też nie mają ochrony bocznej :D), ale temat jest taki, że mam jedno dziecko i dla niego mam fotelik, ale czasem może tak raz w miesiącu potrzebuję przewieźć drugie dziecko, jest to dystans około 5 km na drogach w terenie zabudowanym, przez taki dystans nie zdąży usnąć podczas jazdy, więc nie ma problemu z tym że spadnie z podkładki czy coś.

Nie wiem czy jest sens na ten jeden raz w miesiącu kupować drugi fotelik? Chociaż z drugiej strony może córce kupię nowy fotelik, bo ten jeden co ma, chociaż jeszcze spokojnie mieści się w limitach wagowych, to jednak ma konstrukcję dla mniejszych dzieci, może taki dla starszych będzie wygodniejszy, córka ma 8 lat. Wtedy ten stary mógłby robić za taki zapasowy.

To może ktoś poleci jakąś podkładkę samochodową i przy okazji fotelik na isofix? Budżet nie mam pojęcia ile takie foteliki kosztują, ten co mam obecnie kupowałem z 7 lat temu, wtedy dałem coś około 700zł, więc dla starszych pewnie będą droższe, ale nie wiem jaki przedział cenowy, powiedzmy że w 4k chcę się zmieścić, myślę że w takiej kwocie kupi się coś bezpiecznego i wygodnego, a wolę zapytać tu, bo w sklepie sprzedawca będzie zachwalał to z czego będzie miał wyższą marżę.

#samochody #bezpieczenstwo #dzieci #dziecko #zwiazki #rozowepaski #niebieskiepaski #niewiemjaktootagowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 7
@voot: britax romer kidfix sobie obczaj.
Jest isofix, czasem na promce za 6-7 stów można kupić. Więc spokojnie kupisz w ty bierzecie dwa.

Ale wiadomo i tak przydałoby się dopasować fotelik do dziecka bo jak będzie nie wygodny to nie będzie chciało jeździć.
powiedzmy że w 4k chcę się zmieścić


@voot: ty chcesz fotelik dla dziecka czy fotel z katapultą do odrzutowca? Przecież większość fotelików z wzorowymi ocenami z testów mieści się w 1 kpln.

No i na takie sporadyczne użycie jakie opisałeś szkoda nawet byłoby mi miejsca w domu/aucie żeby trzymać dwa foteliki. W podkładkach wielkiej filozofii nie ma i przepłacanie za nie jest bez sensu. Pokusiłbym się jedynie o taką z ISOfixem
via Wykop
  • 0
większość fotelików z wzorowymi ocenami z testów mieści się w 1 kpln


@majk_emigrant: no i tego nie wiedziałem :) ten mój budżet to był tylko taki strzał bo jeszcze nawet nie czytałem o certyfikatach. Tutaj mogę walnąć kwotę i ktoś mi doradzi, a w sklepie gdybym za dużą kwotę walnął to sprzedawca się ucieszy że debil nie ma pojęcia o tym co kupuje - można zarobić ( ͡° ͜ʖ
@voot: nie no, ale żeby nie było - podkładki w porównaniu do fotelików to jest badziewie. Wiadomo, że lepsze to niż nic, natomiast pisząc się na to akceptujesz ryzyko.

Podkładka nie zajmuje miejsca i łatwo ją przekładać / chować, więc ja ze względów praktycznych mam coś takiego w drugim samochodzie. Ale zdecydowanie nie wożę w tym dzieci jeśli nie muszę.
@voot: masz u siebie w mieście fotelik.info? Jeśli tak to umów się i jedź z oboma latoroślami, dobiorą wam foteliki i jak zechcesz coś z górnej półki to za dwa zamkniesz się w 3k. Niektóre foteliki można zmienić z czasem na poddupki. Podasz swoje wymagania to ci poradzą
via Wykop
  • 0
@virusriddle: widzę że są foteliki.info, ale są też różne inne sklepy to coś dobiorę, tylko chciałem zapytać pierwsze tutaj, bo sprzedawca jest nastawiony na zysk i nie bardzo im ufam. Mam jedną latorośl, ta druga to koleżanka córki ze szkoły, którą po prostu czasem odwożę do domu, nie będę jej chyba wypożyczał na mierzenie fotelika :D ale dzięki za poradę.
Zrobię tak jak pisałem pojadę jutro z córką do sklepu jak
@voot: wybierałem 2 foteliki w fotelik.info. mają duży wybór i ludzi którzy umieją dopasować fotelik do dziecka. Mój młody też sobie wybrał fotelik a jak go w nim zapielismy to się okazało że ma pas na szyi. 4 foteliki później wybraliśmy taki który pasował do jego budowy ciała i tańszy niż ten co sobie sam wybierał.
Jak kupisz u nich fotelik to cała usługa doboru jest gratis. Podkładkę dla koleżanki też