Wpis z mikrobloga

#koty #mainecoon #zwierzaczki #hodowla

Cześć, mam pytanko do organizacji zrzeszających hodowców i do samych hodowli.

Czy wszystkie hodowle są zobowiązane do kastrowania swoich zwierząt przed ich wydaniem?

Byłem zainteresowany zakupem Maine coona, bo to jeden z większych kotów. Jako, że mam sznaucera olbrzyma to patrzyłem też na większego kota.

Ale na stronach hodowli widzę, że przed wydaniem wszystkie ich koty muszą być kastrowane? Mój pies i żadne inne moje zwierzę na przestrzeni lat nie było kastrowane i nie zamierzam tego zmieniać.

Czy kwestia kastracji kotów dotyczy wszystkich związków międzynarodowych? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 5
  • Odpowiedz
@GajuPrzegryw: chodzi o to, że jak kupujesz kota z hodowli jako pet to jest kastrowany (lub umowa wymaga zrobienia tego przez nowego właściciela) żebyś nie rozmnażał tego kota bo kot hodowlany (niekastrowany) ma zupełnie inną cenę (wyższą).
  • Odpowiedz
@Dipolarny nie do końca rozumiem. Ten sam argument próbowano mi wmówić przy zakupie psa. Sami hodowcy odradzali mi kastrację… a są zrzeszeni w FCI.

I przecież umowy zakupu zawierają zakaz konkurencji rozmnażania, chyba że wcześniej dojdzie do porozumienia z hodowla z której nabyło się zwierzaka ( _)
  • Odpowiedz
I przecież umowy zakupu zawierają zakaz konkurencji rozmnażania


@GajuPrzegryw: i jak to później (jako hodowca) wyegzekwujesz? Będziesz robił śledztwo i ścigał po sądach kogoś, komu zamarzy się pseudo hodowla?

Nie znam co prawda hodowców ani lekarzy weterynarii, którzy odradzają kastracje kota, ale nie moja sprawa - na pewno hodowle nie są zobowiązane do kastrowania kotów przed ich wydaniem, sam znam jedną legalną hodowlę kotów (tylko inna rasa, ragdolle) i w umowie
  • Odpowiedz