Wpis z mikrobloga

#ekonomia #gielda mimo tego że wszem i wobec mówi się o tym że dalej będzie jakaś tam inflacja oraz, że możemy się spodziewać jedynie drobnej korekty cen mieszkań to stawiam jednak, że wszyscy będą w błędzie wejdziemy mocno w deflację a wszystko się rozpocznie od niespłacanych kredytów. Nawet egzekucje komornicze nie pomogą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 19
@Smonk_Da_Wead: idąc logiką że prawie zawsze dzieje się odwrotnie niż wykopki myślą to tak teraz powinien walnąć rynek nieruchomości a same mieszkania tanieć, inflacja powinna spadać a sama władza powinna okazać się dobra.

Ale sam w to nie wierzę
@Smonk_Da_Wead to Ci powiem tak. Nowa minimalna od stycznia zmusza usługowców (paznokcie, fryzjerzy itp its) do podnoszenia cen. Ja tam widzę nawrót inflacji po części w PL w przyszłym roku. Taka fajna spiralka płacowo-inflacyjna.
@Smonk_Da_Wead tylko gdzie ten biedny klient? Sprzedaż samochodów w Polsce up 13% YoY. Każdy #!$%@? chodzi, ceny w knajpach powalają a te dalej pełne.
I mówię to z perspektywy osoby mieszkającej na codzien w UK, w Polsce jest drogo.
@Smonk_Da_Wead ja czaje, że większość to pewnie napędziły firmy. Top 3 to corolla, octavia, Yaris.
W Polsce jeszcze nic nie jeblo, dalej bal trwa. Godzinowo ludzie walą już pewnie ekwiwalent drugiego etatu byle by się pokazać.
Także, wytrzymaj jeszcze dwa tygodnie.
@Smonk_Da_Wead:

jak Polak kupuje za najniższą krajową auto za 100 tys zł?

Ja bym rozróżnił Polskę dużych miast i resztę. W dużych miastach jak masz parę korpo szczurów co powiedzmy zarabiają po 7k na łebka czyli 14k jako para to nie biedują. Bieduje i zwija się reszta Polski. Ogólnie moim zdaniem jesteśmy świadkami większej transformacji Polski niż likwidacja pgrow
@Smonk_Da_Wead: ciekawa teoria, już pod koniec roku słyszałem takie prognozy od Piotra Cymcyka z DNA rynków. Tylko jak to się ma do wzrostu placy minimalnej, dalszych obietnic wyborczych typu pdwyzki dla nauczycieli, programy mieszkaniowe itp. no i w końcu musi nastąpić przywrócenie vatu na żywność
A na jakiej podstawie są Twoje prognozy?