Wpis z mikrobloga

Czytam opinie o serialu "1670", i jedni tak, drudzy siak, więc mówię "a co mi tam, obejrzę". Spodobało mi sie to przerysowanie każdej wady i postaci xD smiechlam nie raz, ale żeby zrozumieć ten serial, to chyba trzeba mieć dystans do siebie i świata. Bez tego nie podchodzić z kijem, bo każdy będzie widział lewactwo, prawactwo i inne uje.

Osobiście jestem ukontentowana. Świetna satyra.

#1670 #netflix #seriale
  • 68
@Quzin xD konfederata "sarmata, wiecznie pijany, ograniczony umysłowo szlachcic, ubrany w staromodny kontusz, blokujący wszelkie reformy, które zagrażały jego prywatnym interesom, nie zważając na dobro państwa.", idealnie was to opisuje konfedepisowcy xD
@cirilla1989 to jest nasz średniowieczny prawdziwy the Office.

Fajnie mi się to ogląda. Aktorzy dobrze grają, jakieś nowe twarze na ekranie. Teksty przemyślane, fajne tło zrobione pod scenografię, stroje i wnętrza wyglądają autentycznie.
Naprawdę fajna produkcja komediowa, która nie daje mi tego „efektu” żenady który czuję oglądając inne polskie produkcje. Jak np. Wcześniej wymieniony The Office jednak w polskiej wersji xd
@cirilla1989: Sam motyw z mockumentem obsadzonym w tytułowym 1670 roku gdzieś na zapyziałej polskiej wsi miał gigantyczny potencjał. Wykonanie, a czepiam się tu zwłaszcza scenariusza tego potencjału nie wykorzystało. Parę momentów gdzie prychłem jednak było - w głównej mierze serial ciągnie Topa, który świetnie zagrał zaściankowego szlachcica o ilorazie inteligencji równego rozmiarowi buta.

Natomiast zachwyty przesadzone, choć spoko gdyby była jakaś kontynuacja z większym ,,jajem” a nie czerstwym dowcipem rodem z
Będąc szczery, trzeba mieć naprawde duże IQ żeby zrozumieć Ricka i Morty'iego. Humor jest niezwykle subtelny, i bez dużej dawki fizyki teoretyczniej większość żartów nie zostanie zrozumianych przez statystycznego oglądacza. Są też nihilistyczne poglądy Ricka, które są zręcznie wprowadzone w jego charakterystyke- jego osobista filozofia mocno wywodzi się z literatury Narodnaja Wola, na przykład. Fani to rozumieją; mają wystarczającą zdolność intelektualną aby zrozumieć głębokie przekazy tych żartów, potrafią zrozumieć, że nie są
@cirilla1989: jeszcze nie bylo serialu, przy ktorym zwolennicy jego humoru tak czesto wspominaliby o tym mistycznym 'kiju' xD jakis czas temu obejrzalem pierwszy odcinek i mnie osobiscie jakos odrzucilo to, ze wiekszosc to totalni kretyni, tylko oczywiscie parobek madry i feministka madra i oczytana xD musial mnie nie porwac zbyt mocno, bo z reguly jak mi sie cos podoba to ogladam do upadlego.
No sorry ale główna postać nazywa się Jan Paweł i chce zostać najbardziej znanym Janem Pawłem w historii. Jakby to był jakiś niskobudżetowy paszkwil z youtube to bym jeszcze uwierzył, że to prosty żart z papaja ale to jest oczywisty post memizm.


@Gluptaki: przeciez to jest prosty zart xD gdzie tu sie jakiegos post-memizmu doszukales. tylko dlatego, ze akurat Jan Pawel doskonale tu pasowal bo byl najbardziej znanym Polakiem, nie znaczy,
@PomidorovaLova sprawdź kolejne, a najlepiej przemęcz się do drugiego czy trzeciego sezonu, nie pamiętam teraz. Rzecz w tym, że pierwsze X odcinków bazuje na oryginale z Wielkiej Brytanii i wersja amerykańska rozwija skrzydła dopiero przy autorskim scenariuszu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cirilla1989 uważam, że trzeba trochę ogarniać sytuację i znać jakieś tematy kulturowe. Pamiętam, że było tam trochę smaczków nie wprost pokazane, co np człowiek z zagranicy, lub nieogarniety ich nie zauważy. Sam pewnie wiele przeoczyłem :D