Wpis z mikrobloga

Tak ciekzo się cyrylicy nauczyć albo użyć google translator?


@TakiSeLogin: Równie dobrze można zapytać czy tak ciężko nauczyć się języka polskiego albo nawet użyć translatora, żeby zrozumieć treści napisane po polsku w Polsce. Mi nikt nie drukował jakichś tłumaczeń na polski jak przyjechałem do UK i musiałem się po prostu języka nauczyć, żeby tu funkcjonować, a nie liczyć na specjalne traktowanie i podawanie wszystkiego na tacy.

@kolegaBob Różnica jest tylko taka,
  • Odpowiedz
@nonszalancki się #!$%@? nie dało po polsku napisać? Jak jestem na wakacjach w dowolnym kraju to nikt się nade mną nie spuszcza o komunikaty po polsku. Ojczysty język, ewentualnie angielski (dopóki jesteś w Europie, to raczej nie jest to problem, wyjąwszy może francuskich i włoskich autystów z bólem dupy) i nara. Srogo tu #!$%@?ło djengowców.
  • Odpowiedz
Równie dobrze można zapytać czy tak ciężko nauczyć się języka polskiego albo nawet użyć translatora


@romek898: mnie w szkole uczyli, że język wroga trzeba znać
  • Odpowiedz
Nie wiedziałem, że Biedronka to ukraiński sklep.


@Tytanowy: Dokładnie, powinni jeszcze po polsku napisać, że sklep 1 stycznia będzie nieczynny. Wiesz, bo ktoś może nie ogarniać, że sklep w Polsce w 1 stycznia będzie zamknięty. A dokładniej, że jakiś Polak nie będzie wiedział że 1 stycznia sklep będzie zamknięty. Bo wiesz, pierwszy raz w życiu zrobili 1 stycznia dniem wolnym. Ludzie mają prawo nie wiedzieć, prawda? Całe życie żyją w Polsce
  • Odpowiedz
  • 1
Pewnie dlatego, że każdy polak wie, że w niedzielę niehandlową i nowy rok są sklepy zamknięte xD Ale oblężona twierdza musi być
  • Odpowiedz
@ipkis123: Weź się napij wody czy coś. Pytanie czemu napisane jest tylko w twoim języku, a nie w językach innych mniejszości narodowych licznie występujących w Polsce: po niemiecku, czesku, czy np. litewsku, albo normalnie jak wszędzie na świecie gdy chcesz coś przekazać obcokrajowcom: po angielsku?

Mieszkałem rok w Polsce z Ukraińcem, który posiadał kartę polaka i po tym czasie nadal nie umiał zdania powiedzieć po polsku. Dla mnie to jest głupie
  • Odpowiedz