Wpis z mikrobloga

W tym roku zrobiłem duży progres jeśli chodzi o świadomość finansową. Niestety nikt mnie nie nauczył że jest coś więcej niż konto oszczędnościowe, więc przez długie lata kisiłem gotówkę na nisko oprocentowanych rachunkach.
Ale wziąłem się za to, poczytałem trochę na ten temat, i kończę ten rok jako dużo mądrzejszy człowiek. Zbudowana poduszka finansowa, jakaś tam już dywersyfikacja, czuje dobrze człowiek.
Przy okazji autozapisu do PPK nie wypisałem się (głupi człowiek był, ale lepiej późno niż wcale) i pękła już dyszka. Na tą chwilę mam zamiar nie wypłacać, zobaczymy co będzie dalej.
#finanse #ppk #oszczedzanie
RozkalibrowanaTurbopompa - W tym roku zrobiłem duży progres jeśli chodzi o świadomość...

źródło: ppk

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@RozkalibrowanaTurbopompa: Brawo, niestety świadomość finansowa u naszych rodziców urodzonych w PRL co do zasady kuleje. Państwo też nie robi absolutnie nic aby obywatel był świadomy finansowo bo to może prowadzić do szerszej świadomości na temat malwersacji popełnianych przez rządzących. Dlatego trzeba doceniać takie osoby jak Ty.
  • Odpowiedz
@RozkalibrowanaTurbopompa ja namówiłem w pracy 3 osoby na ppk. Jedna najbardziej zaparta wypłaca co miesiąc. Za pierwszą wypłatę poszliśmy na browara( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Czasem w januszeksach ludzi zmuszają do rezygnacji ,u mnie jeszcze zachęcali a nikt nie chciał czego nie rozumiem ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@CzarnyOwiec: Ja przy rozmowie z chłopaczkiem z pracy coś rzuciłem odnośnie naszego PPE, że całkiem fajne etc, a on z pełnym przekonaniem że on do niczego się nie zapisywał i nie interesują go takie sprawy. Fajną miał minę, jak mu uświadomiłem, że od 1,5 roku mógł dostawać +4% od każdej wypłaty na PPE... :D
  • Odpowiedz
Przy okazji autozapisu do PPK nie wypisałem się (głupi człowiek był, ale lepiej późno niż wcale)


@RozkalibrowanaTurbopompa: raczej mądry skoro się nie wypisałeś.

tak, masz oczywiście rację, po prostu byłem debilem i zaślepiony nienawiścią do PiS wypisałem się przy pierwszej okazji, nawet nie zagłębiając się w temat. na szczęście na początku tego roku byłem już mądrzejszy.


A dobra, doczytałem. Wypisz wymaluj ja gdy PPK wchodziło. Boże jaki wstyd, że wtedy też
  • Odpowiedz