Wpis z mikrobloga

Przekonajcie mnie do Xbox X zamiast rozbudowy PC ( ͡° ͡°)

Zawsze wolałem konsole, z bólem serca sprzedaje Xboxa 360 bo tylko leży i na ultrawide odpalenie czegoś wygląda tak średnio bym powiedział. Nie wiem czy zatrzymywać gry które mam dosłownie nieodpakowane - na X nowym zadziałają podobno legancko.
Grafike w PC mam AMD z serii WX3200 czyli taką "do roboty" i powinienem ją rozwinąć, procesor też. RAMu mam 32, dysk SSD ale bede przechodzić na NVMe i tak choć odwlekam to już 2 rok.

Grać wole na monitorze bo mam ultrawide 35" zakrzywiony z solidnym radiusem legancki, Netflixa na konsoli oglądać bede 1 raz w roku, Youtube wcale bo nie wyobrażam sobie YT bez SponsorBlock

Frostpunk widze był na konsole też, lada moment dwójka będzie
Gram i tak na padzie ale Frostpunka na klawiaturze z myszą, wyjątkowo w nim i tak o padzie nie myslalem o dziwo

#pcmasterrace #xbox #xboxseriesx #gry #frostpunk
Saeglopur - Przekonajcie mnie do Xbox X zamiast rozbudowy PC ( ͡° ᴥ ͡°)

Zawsze wolał...

źródło: Build-an-Xbox-PC-complete

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@NoKappaSoldier73: Na tym X360 grałem zawsze na TV ale teraz od kiedy w ostatnich 2 latach jeśli grałem to tylko na PC i na ekranie moim głównym to jednak do gier na TV nie chce wracać.

Gierki z X360 jakie chce jeszcze przejść a mam to 3 Batmany, 3 Borderlandsy, South Park 1 (chce przejść jeszcze raz) a 2 muszę sobie sprawić i myśle czy na PC jednak.
Powinienem miec jeszcze Bioshocki ale musze znaleźć i razem z nimi jest jeszcze troche innych bo kiedyś z 4 lata temu kupiłem karton gier które chciałem grać (,)

Aktualnie gram na PC Tomb Raidery 2013, 2015 i 2018 i to mnie zmotywowało żeby przejść na nextgen albo rozwinać PC.
  • Odpowiedz
  • 0
zrobisz taka rozbudowę za 2k?


@PodniebnyMurzyn: @NoKappaSoldier73 O to chodzi że jeśli miałbym osiągnąć parametry podobne do X series X albo lekko wyżej żeby mieć na kilka lat to tyle co najmniej bym musiał wpakować (grafika + procesor najlepiej też). WX3200 do odsprzedaży owszem.

A dla porównania Xbox X 2k i sprawa z głowy na lata
  • Odpowiedz
@Saeglopur kwestia na czym ci wygodnie. Od dzieciaka grałem na pc, ale pc słaby to słabo to chodziło wszystko. Jakoś w 2017 kupiłem pierwsza konsole (x360) wcześniej miałem x360/PS2 ale tylko chwilę. Coś tam pograłem, potem XO, grałem więcej, po XO XSS tutaj już zacząłem #!$%@?. W podsumowaniu wyszło mi coś ponad 500h w ciągu roku. Miesiąc temu zmieniłem na XSX, gram mniej bo brakuje czasu, ale nie wyobrażam sobie nie
  • Odpowiedz
  • 0
@zielony_goblin: @frutson: Dlatego mimo PC ciągnie mnie do Xboxa ()

Sama myśl, że kupuje grę, odpalam I gram też jest spoko, a nie ściąganie milion laincherow i innego gówna.


Wiesz, kupilem Xsx z 2k i nie martwię się czy coś mi pójdzie czy nie. Jak wyjdzie nowa gra o mi się spodoba to ją kupię, przejdę I sprzedam, #!$%@? jaja. Mam ochotę to gram,
Saeglopur - @zielony_goblin: @frutson: Dlatego mimo PC ciągnie mnie do Xboxa (╥﹏╥)
Sa...

źródło: il_1588xN.2996871623_8dr3

Pobierz
  • Odpowiedz
@Saeglopur taka prawda, może i na pc masz 10000 fps I full hd 15k 5D obraz i azjatka robi ci loda, ale konsole zostały stworzone do grania, pc nie do końca. #!$%@? się jak żaba na liściu i pykasz, a PC to PC ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@zielony_goblin: Tzn u mnie PC nie oznacza siedzenia przy biurku tylko - mam fotel od razu z tyłu, PC miałem i mam podłączony do przeróżnych rzeczy - TV osobny gdzie indziej podłączony i tak do PC to dla mnie nie problem mimo wielkich przestrzeni.

Ale no ehh z konsolą jest all-in-one i fajrant, i faktycznie nie ma tego burdelu z instalacjami na PC wtedy. A budując kolekcje gierek można odsprzedać,
  • Odpowiedz
@Saeglopur za X przemawia jedno: cena. Za 1500zł można teraz kupić nówkę sztukę. Za tyle nie kupisz karty graficznej, która wydajnością zbliży się do tej konsoli.
  • Odpowiedz
@Saeglopur: ja całe życie pc ( jedynie lata temu ps2 miałem) to przyzwyczajony do klawy i myszki, na padzie jak probowałem to drewno, a odbiera mi przyjemność gra jak mam teraz poświęcić x godzin żeby pada w miarę sensowanie ogarnąć, jakbym potrafił dynamicznie strzelać w jakichś fpsach, to spoko xboxa za 2k + jakiś gamepass argentyński o wiele taniej by wyszło, ale jeszcze jak w jakąś grę się wciągnę to
  • Odpowiedz
@Saeglopur: cała ta wojenka to ten sam poziom co pomiędzy windowsiarzami i linuksiarzami albo arch vs ubuntu. Jedni wybierają co im sie podoba bo bardziej można dostosować pod swoje potrzeby a drudzy tego nie potrzebują ani trochę. To nie są dwie osobne sprawy tylko jedno i to samo spektrum. Dla mnie to bezsens o tym dyskutować. Mnie np. do konsol przekonują tylko exy, których moja lista na ps5 wynosi raptem
  • Odpowiedz
  • 0
@Pandillero: Nom to też widzisz że ja zarówno PC jak i konsola - Frostpunk na PC z klawiaturą i myszą a cała reszta dawniej na konsoli, dziś większość na PC ale z padem oprócz paru wyjątków.
Po prostu stoje przed decyzją czy doinwestować PC pod kątem gierek nowszych (dotychczasowa grafika mi wystarcza mega do całej reszty) czy Xbox i rozdzielić sprawy
  • Odpowiedz
@Saeglopur: @zielony_goblin Jak były niedobory kart z serii RTX 30XX zdecydowałem się na zakup Series X i ogółem chwalę sobie ten zakup, ale ja pomimo wspomagania celowania męczę się grając w FPSy a najbardziej ten gatunek lubię ogrywać. Koniec końców najwięcej godzin mam zrobione w Forzie Horizon 4 i 5 a RTX3080 i tak kupiłem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli nie zależy Ci na exclusivach
  • Odpowiedz