Wpis z mikrobloga

Ktos mi wyjasni tak po ludzku co jest glownym powodem pojawiania sie raka? Wiem, bardzo infantylne pytanie.

Nie wiem o co tu chodzi, ale wkraczam w taki wieki gdzie zaczynam co chwile slyszec od znajomych ze ktos ma raka lub znajomy zna kogos kto zna kogos kto ma raka, ze ktos jest chory na cos innego, ze wykladowal w szpitalu bo zaslabl i okazalo sie ze mial zator, ze ktos wyladowal w szpitalu psychiatrycznym bo po stracie czlonka rodziny nie potrafi sobie poradzic. Dopiero teraz zaczynam rozumiec jak wielkim cierpieniem faktycznie jest zycie. Przez prawie dekade zylem jak Piotrus Pan wpatrzony w siebie, kariere, zycie a teraz jakos zle sie czuje i ostatnio ciezko mi sie cieszyc. Nawet zaczalem sie ostatnio czesciej badac :(

Jakos mnie to przeraza co sie teraz dzieje na swiecie. Kiedys chyba tak sie o tym nie mowilo.

#choroby #rak #zdrowie #psychologia #zycie
  • 9
co jest glownym powodem pojawiania sie raka

@eskejper: Komórki w twoim organizmie się dzielą i dzięki temu żyjesz, goisz rany i wymieniasz obumarłe komórki nówkami. Czasami komórki zaczynają się dzielić w niekontrolowany sposób i powstaje rak, czyli za dużo jakiejś tam tkanki w jednym miejscu. Są miejsca w których taki rąk nie przeszkadza ale w innych miejscach zagraża twojemu życiu.
@eskejper: 1. Zażycie żelaza czy innych metali ciężkich, lub inne trucizny
2. Braki w diecie, czy naświetlaniu słońcem, chroniące przed rozwojem nowotworów
@eskejper: podstawą zdrowia fizycznego jest dobra dieta i aktywność fizyczna. jeśli nie dbałeś o swoje ciało przez dziesięciolecia, jadłeś syfiaste jedzenie, a twój ruch ograniczał się tylko do spacerów do samochodu i z, no to wiesz:)