Wpis z mikrobloga

Dwa krótkie pytania dotyczące AGD:
1. Czy warto kupować "Smart" AGD czyli modele z kontrolą przez telefon? Macie/korzystacie?
2. Czy jeśli jest to warte zainteresowania to brać wszystko z jednej firmy? Np. Samsung żeby mieć nad wszystkim kontrolę jedną apką? W tej chwili na rynku jest Samsung/Hisense/Haier ale dwa ostatnie raczej odrzucam ze względu na pochodzenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#agd #budujzwykopem #budownictwo #wykonczenia #sprzetagd #samsung #hisense #haier
  • 12
Czy warto kupować "Smart" AGD czyli modele z kontrolą przez telefon?


@Grzesiok: warto, jeśli cię to rajcuje, przydaje się chyba wyłącznie do podglądania bez ruszania dupy sprzed TV, ile jeszcze czasu zostało.
2 - dla mnie istotniejsze było, czy da się zintegrować z HomeAssistantem, bo i tak całą domową automatykę tędy obsługuję.
@Grzesiok: ja mam w zmywarce, nie interesowała mnie ta opcja ale, że była to sprawdziłem. Przydatna aplikacja, bo rozszerza możliwości o więcej programów, jest asystent programów, że ci zaproponuje ustawienie do tego co włożyłeś, róźnie można sobie konfigurować, pokazuje ile zużyje prądu, wody. można włączać zmywarkę zdalnie, czy ustawić kiedy ma się włączyć. Chociaż dużo bym w tej aplikacji poprawił.
Co mnie zaskoczyło to to, że ma wifi 5ghz. Zawsze do
@Grzesiok: Co do 1 - potrafi być przydatne - ja lubię powiadomienia kiedy skończy się pranie, suszenie czy jak nagrzeje się piekarnik lub minie ustawiony czas pieczenia. Normalnie są oczywiście brzęczki, ale jeśli dostajesz powiadomienie na telefon to możesz być w kompletnie innym miejscu w domu/mieszkaniu, czy siedzieć w słuchawkach, a i tak dowiesz się, że coś tam się zrobiło.

W combo pralka + suszarka też spoko jest, że suszarka z
@Grzesiok: producenci AGD maja duzy problem z innowacyjnoscia, bo co taka pralka czy zmywarka moze nowego zaoferowac? Dlatego wciskaja jakies smart gowna, ktorych nikt nie uzywa, ale cena 2x do gory xD
@Grzesiok:

Dwa krótkie pytania dotyczące AGD:

1. Czy warto kupować "Smart" AGD czyli modele z kontrolą przez telefon? Macie/korzystacie?

Tak, tak i tak.
Ale to też zależy co.
Mam pralkę (Candy), zmywarkę (siemens) i piekarnik (amiga).
Z piekarnika korzystałem mocno jak wracałem do domu - włączałem sobie już na mieście grzanie i miałem ciepłe jedzenie po powrocie. Teraz to głównie zdalny monitoring pieczenia i ustawianie temperatur żeby nie wstawać z kanapy.
bo co taka pralka czy zmywarka moze nowego zaoferowac?


@Pwado: Jestem na mieście, będę w domu za 4h, a właśnie skończyło się pranie. Moja pralka pyta w tym momencie czy ma włączyć dodatkowe obracanie bębnem raz na jakiś czas żeby pranie 'nie zakisiło się' dopóki go nie wyciągnę.
To tak z innowacyjności.