Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Dlaczego w Polsce utarło się przekonanie, że Kosowo jest serbskie? Jak można w ogóle odczuwać sympatię i wspierać tę ideę?
Jak dla mnie to jest wspaniała Ironia losu, że Serbowie teraz płaczą, że teoretycznie ich teren został im "zabrany" przez niesprzyjającą demografię.
Bo kurka wcale w wojnie w Chorwacji oraz w wojnie w Bośni, nie chodziło o to że Chorwaci i Bośniacy chcieli niezależności od Jugosławii, a wtedy jak Filip z konopii wyskakiwały mniejszości serbskie z moździerzami, deklarując "nie i wuj".
Właściwie Serbowie to nacja, która nie tyle, że do zbrodni wojennych się przyznaje, co jeszcze jest z nich dumna. No i to pierdzielone onuce w ciągu dalszym.
A Kosowo? Wydają się dosyć zadowoleni z obecnego stanu rzeczy i dosyć niechętni Serbom.

Jak im można współczuć? Czego im współczuć? Te wojny dobiegły końca tylko i wyłącznie dlatego, że Serbia dostała po #!$%@?. W innym wypadku killing spree, trwałby w najlepsze. Oni nawet najbardziej prozaicznych ustaleń z ONZ, na które się zgodzili, nie potrafili uszanować.

Serbowie byli po prostu bólem dupy dla narodów Jugosławii. I do dzisiaj nie cieszą się dużą sympatią narodów bałkańskich.
Współczuć im, to jak współczuć ruskom.

#serbia #historia #polityka #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
@mirko_anonim W Serbii obywatele też już mają chyba dość xd
Manifestacje i oskarżanie o fałszowanie wyborów.
Autokarami dowozili glosujących z #!$%@?ąd i niby bez weryfikacji tożsamości. Ja na moje Rosja za dużo tam miesza
Dlaczego w Polsce utarło się przekonanie, że Kosowo jest serbskie?


@mirko_anonim: nie utarło się. Ale to są trochę przekonania panslawianizmu które obecne są na polskim wschodzie. Że to niby polski burak tylko dlatego, że wyrósł w prowincjonalnym chrześcijaństwie z automatu jest lepszy od kogoś kto wyrósł w islamie. No IE mają, lub mają poczucie, że nie mają nic do zaoferowania od siebie, to właśnie kolor skóry, czy walenie łbem do krzyża.
Poludnik20 - >Dlaczego w Polsce utarło się przekonanie, że Kosowo jest serbskie?

@mi...
@mirko_anonim: Jezus, co za bzdury. Nie, wojna w Bośni nie wybuchła dlatego. Wojna w Bośni wybuchła bo Serbowie i Chorwaci chcieli zrobić rozbiór Bośni (i skończyło się wykrojeniem połowy Bośni na serbska strefę, gdzie rząd centralny nie ma NIC do gadania. Dla odmiany Chorwaci są przez Bosniakow ostro dyskryminowani). Chociaż wcześniej była koncepcja mniejszej Jugosławii z Bośnia w składzie.
Serbów nie lubią kraje bałkańskie? Dobre. W Czarnogórze wygrał właśnie proserbski prezydent