Wpis z mikrobloga

  • 0
@aircod nie kupujcie tych air fryerow, frytki z takiego sprzetu są suche i jebią padliną. Nie ma to jak prawdziwy ziemniak smażony na głębokim oleju.
  • Odpowiedz
  • 0
@aircod to jest dobre tylko do bagietek, zapiekanek, nuggetsow czy paluszków rybnych. Zwyklego ziemniaka nie zamieni we frytke, a te sklepowe beda jak wiór.
  • Odpowiedz
Pytam osób, które posiadają to urządzenie, a nie ludzi którzy nie mają nawet zielonego pojęcia jak ono działa ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@aircod: A mnie zaintrygowała do czego można używac tego gadżetu, skoro planujesz jego zakup to myślałem że mnie oświecisz.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88: to jest dokładnie to samo co piekarnik z termoobiegiem, ale mniejsze, więc nagrzewa się szybciej i bierze mniej prądu
@aircod Obojętnie co byś nie wziął to będziesz zadowolony, tam nie ma za bardzo technologii pieczenia którymi one się mogą różnic. Wybierz takie żeby ci było wygodniej, zależy czy wolisz z pokrętłami/dotykowe albo czy sam chcesz nastawiać czas i temperaturę czy tylko klikać "kurczak" i nara.
Jedyne na co
  • Odpowiedz
@daeun wystarczy dodać oleju i masz zwykle frytki

Ogólnie fajna sprawa, w 30 minut można zrobić całego kurczaka który smakuje jak z różna, dorzucasz warzywka w trakcie i masz obiad.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88 Jest mniejszy i nie potrzebujesz odpalać całego piekarnika, żeby kilku kawałków mięsa. Air fryery to takie małe piece konwekcyjne, których używa się w profesjonalnych kuchniach. Praktycznie od włączenia masz od razu wysoką temperaturę i nie czekasz, aż się nagrzeje. Lubię rano zjeść omlet, rozrabiam masę wlewamy do foremki, odpalam i zajmuję się sobą.
  • Odpowiedz