Wpis z mikrobloga

jaki najlepszy plan na wypadek wojny w pl? Jak szybko sie zwinac z polski? Najlepiej pewnie by miec obywatelstwo innego kraju (niewykonalne) -ale jakie sa altenratywy? Myslicie ze granica z niemcami zostanei szybko zamknieta? Czy np po terenie UE bedzie mozna sie swobodnei poruszac jakis czas nawet jak wojna bedzie wisiala w powietrzu? Generalnie mysle dolarach w gotowce i jakims koncie w zagranicznym banku - jakim? revolut? #wojna #ukraina
  • 31
  • Odpowiedz
Najlepiej pewnie by miec obywatelstwo innego kraju (niewykonalne) -ale jakie sa altenratywy?


@bandera: Obywatelstwo państw Azji Centralnej, ASEAN, północnej Afryki lub Ameryki Południowej. Plus najlepiej zakupiona nieruchomość tam. Można uciekać w przeciwną stronę niż mudziny z Afryki do Włoch. Jeśli komuś się wydaję że pojedzie sobie do FR, DE, IT, GB lub Hiszpanii i go nikt nie zawróci to się może mocno rozczarować w razie W.
  • Odpowiedz
@bandera: Kraje mogą zacząć wyłapywać i deportować polskich mężczyzn z powrotem do Polski w takiej sytuacji bo się będą bać że będą następni jak Polska padnie.
  • Odpowiedz
@bandera: Ja jestem psychicznie chory i danie mi broni to jakby dać akacza małpie więc no, wy se walczcie ja sobie wyjadę a jak wygracie to będę odbudowywać kraj. Nie no bez przesady nie wrócę za chiny ludowe ((oo))
  • Odpowiedz
@bandera: Myślę, że scenariusz będzie podobny jak w wypadku wojny na Ukrainie. Szybkie ruchy w ambasadach, ewakuowanie rodzin ambasadorów itd. Dodatkowo będzie widoczny nietypowy ruch w kursach walut. Jeżeli chcesz ewakuować się w dniu wojny to myślę, że góry będą słabo obstawione.
  • Odpowiedz
@bandera: jeśli nie wyjedziesz teraz i nie zdobędziesz obywatelstwa daleko daleko poza EU - to oszczędź sobie wstydu i od razu zgłoś się do koszar. Nigdzie w EU nie będziesz bezpieczny, taka jest prawda.

Druga sprawa jest taka, że jakikolwiek konflikt z NATO to 3WŚ, która podpali Tajwan, a co za tym idzie - większość cywilizowanej Azji, Indie, Australię. Być może Ameryka Południowa się uchowa, chociaż cholera wie. Pointa jest taka,
  • Odpowiedz
jaki najlepszy plan na wypadek wojny w pl? Jak szybko sie zwinac z polski?


@bandera: Jak będzie gorąco to obserwuj ambasadę USA. Jak oni się ewakuują to masz dobę. USA ma super wywiad, wiedzą najlepiej kiedy będzie realny atak (tak było między innymi na Ukrainie).

Czy Europa zamknęła granicę jak na Ukrainie wybuchła wojna? No nie... pomimo, że Ukraina nie należy do EU ani nawet do NATO. Więc nie należy podejrzewać,
  • Odpowiedz