Wpis z mikrobloga

#szkola #office365 #vulcan #kiciochpyta
Cześć. Mam bojowe zadanie, żeby pomóc krewnemu, który jest uczniem szkoły średniej, żeby zainstalować mu office 365 i podobno to ma się jakoś integrować z dziennikiem vulcan. W tym dzienniku vulcan ma jakiś login przypisany. Podobno przez tego offica czy vulcana nauczyciele zlecają uczniom jakieś zadania do wykonania".
Ktoś z tego korzysta i wie o co chodzi? Bo sam zainteresowany nie bardzo ogarnia.

Tutaj znalazłem takie coś:
https://www.microsoft.com/pl-pl/education/products/office
Office dla edukacji, ale jak wpisuję maila szkoły (którego znalazłem w necie) to pokazuje się błąd.:
"Niestety, wystąpił błąd
Niestety, wystąpił problem. Skontaktuj się z działem IT, aby uzyskać licencję."

Może ktoś coś wie i podpowie?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niggalke: dokładnie. Jak ja miałem zdalne i mieliśmy zainstalować Teams to dostaliśmy bardzo szczegółowy tutorial jak zalogować się na szkolne konto w szkolnej instancji. On też tylko się mu wydaje, że go to ominie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Niggalke: @Pandillero pewnie macie rację. Ale... No co ja poradzę, dogadać sie z nim ciężko. Niby tam na vulcanie są jakieś instrukcje, ale raczej dla nauczycieli, czy innych administratorów.
Myślałem, że może któryś z Mirków z czegoś podobnego korzysta i opisze jak to działa.
  • Odpowiedz
@noobarian: 365 nie instalujesz, a po prostu logujesz się na przydzielone konto. Zacznij od wyciśnięcia z młodocianego loginu i hasła. Jeżeli nie wyciśniesz, bo pustka, to piszcie do szkolnego administratora, bo loginy bywają nieoczywiste - po @ różne rzeczy Microsoft przydzielał szkołom. Od jakiegoś czasu szkolne 365 wymagają potwierdzenia przy pomocy smartfona i apki Microsoft Authenticator (uczeń ma na to 14 dni od pierwszego zalogowania), ale to będzie kolejny krok.
  • Odpowiedz
@noobarian: jeszcze takie tipy mam. Do logowania wpisz w pasek adresu portal.office.com - nie będzie pytań o logowanie/rejestrację i innych komplikatorów, które wychodzą gdy uczniowie zaczynają googlać Office 365 i wchodzić na stronę główną. Druga rzecz - konta uczniów w Microsofcie są służbowymi. Gdy w którymś oknie lub Authenticatorze pojawi się pytanie o typ konta, to zaznaczasz "służbowe".
  • Odpowiedz