Wpis z mikrobloga

@wscieklizna_irl dopalające się cmd to zawsze wirus watykanczyk czy mój 11-letni Asus może być już tak powolny że coś typu sterowniki mu się odpala w ten widoczny sposób? Scanowalem avirą i avastem i CC cleanerem i dalej czasem to widzę po uruchomieniu systemu
  • Odpowiedz
  • 202
@Frank_Parker dużo legitnego softu w ten sposób działa, zwłaszcza jakieś pierdoły dodawane przez producenta laptopa. Windows update tez czasem potrafi tym mignąć.
Wez sobie posprawdzaj uruchomione procesy i autostart.
  • Odpowiedz
@Frank_Parker daj spokój z antywirusami, lata temu mi jakieś gówno wskoczyło i wywalało miliony skrótów do jakichś stron na pulpicie plus popupy na ekranie, poskanowane różnymi antywirusami i nic nie znalazło, tyle warte są antywirusy. Format pomógł xd ale to było z 15 lat temu. Sprawdź listę rozruchową, po tym dojdziesz co tam siedzi
  • Odpowiedz
@Hadolf_Itler no pewnie tak, domyślam się ale jednak virusy pewnie były też mniej wyszukane więc narzędzia powinny dawać radę. Teraz w ogóle ktoś używa antywirusa jak ma w Windowsie defendera natywnie?
  • Odpowiedz
@BigSW MalwareBytes akurat w tego typu problemach nigdy mnie nie zawiódł. Jedynym problemem jaki z nim miałem było to, że potrafił być zbyt dokładny xD
  • Odpowiedz
Scanowalem avirą i avastem i CC cleanerem i dalej czasem to widzę po uruchomieniu systemu


@Frank_Parker: Na 90% to okienko pochodzi właśnie od CCleanera. Sprawdź sobie w harmonogramie zadań czy masz zadanie CCleanerCrashReporting, jeśli tak to o której godzinie ma zaplanowane uruchomienie, i sprawdź czy właśnie o tej godzinie nie odpala ci się to okienko.
  • Odpowiedz
@wscieklizna_irl: Jak podejrzewasz, że komputer może być zainfekowany, to polecam Process Monitor od Sysinternals. Uruchomić podejrzany program, zrobić zrzut pamięci a później wykonać analizę, co tam się właściwie zadziało. To jest prawdziwy kombajn, jeżeli chodzi analizę procesów systemowych, na dodatek ma wbudowany mechanizm testu binarek i DLLek przez Virustotal, więc jeżeli jakaś podejrzana appka jest znana silnikom antywirusowym (bodajże na ten moment Virustotal bazuje na ponad 30), to po porównaniu sumy
  • Odpowiedz